Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek ha látnátok hogy...

Mit tennétek ha látnátok hogy az oviban nem bánnak normálisan a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
a gyerekem csoportjában láttam hogy az óvónő meghúzta a gyerek haját a másik pedig szorította a karját és rángatta a gyerekeket.egyenlőre az én gyerekem nem "panaszkodott" ilyesmire.
2009. szept. 7. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha ilyen durván, szólnék a szülőknek. Beszélnék az óvónőkkel, az igazgatóval, esetleg felvenném videóra és azzal fenyegetőznék, ha továbbra is csinálnák.

Vagy kiíratnám a gyermekem miközben szólnék a szülőknek. Ha nem is bántják a Te gyerekedet, az is árt neki, ha látja ezt.

2009. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mi most kezdtük az ovit,de már nem kiscsoportban van a gyerkőc,tulajdonképpen örülök hogy felvették,az a gyerkőc régebben ott van,gondolom hogy szólt volna a szüleinek ha eddig is bántották volna,nem?1 év alatt ez kiderült volna már,nem?legalábbis az én gyerekem mindent elmond ami bent történik vele.el is várjuk tőle.másként nem tudnám hogy hogy érzi magát odabent,és ez fontos nekem hogy tudjam.Nem tudom mi tévő legyek.....
2009. szept. 7. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem nem mesél az oviról, bármit csinálhatának vele, így nem biztos, hogy az a gyerek otthon elmeséli. És lehet, hogy természetesnek gondolja, hogy ezt szabad az ovónéninek, ezért meg se említi otthon. Én az ovónőknek akkor jelezném, hogy ezt nem kéne csinálni, senkivel.
2009. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg négyszemközt mondanád el neki, hogy láttad? Nem is tudom...beköpni az igazgatónak szemétség, előbb vele kell beszélni, nyiltan, egyenesen, nem veszekedve. Hidegvér!
2009. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek elfogad egy ilyen bánásmódot akkor az vagy büntetés, tehát jogosnak tartja vagy megszokta a szülő részéről. Én is szoktam a karjánál fogva durvábban hátrarántani.

De ha komoly bántalmazás van akkor valóban, vagy beszélnék az igazgatóval, vagy átvinném más csoportba, oviba a gyereket. Ovónővel azért nem beszélnék mert az kimagyaráz.


Amiket itt leírtál az nem számít túlzottan szokatlannak.Ovónő is csak ember neki is van béketűrési határa.

2009. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán bemennék az igazgatóhoz és megkérdezném, mi az a fizikai határ, amit megtehet a gyermekkel az óvónő. Ez a szakmája, hogy kezelni tudja a kevésbé jó gyerekeket is. Nyilván ha büntetni kell azt megteheti, de nem fizikálisan. Mondjuk velem nem járna jól, mert én mindjárt utánajárnék a dolgoknak és összefogva a szülőkkel kirúgatnám, aztán menjen olyan munkát végezni, ahol hasznát veszik.
2009. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Én valahogy nem nézném jó szemmel ha az én gyermekemmel ezt csinálná,nincsen joga hozzá!igazából a szülőnek sincsen joga,de persze az más mikor egy szülő fegyelmezi a saját gyerekét.Én is fegyelmezem a gyerekeimet de sokszor vigyáztam már más gyermekeire (rosszakra is)és egyszer sem nyúltam hozzájuk,inkább felemeltem a hangomat vagy megbüntettem.Engem felháborít ez az egész.Ma megyek szülőire majd lehet tudakolózom a szülőknél hogy volt e már panasz az óvónőkre esetleg.és megfigyelem szépen az óvónénit hogy mennyire játsza meg magát a látottak után a szülőknél....
2009. szept. 9. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!