Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A sógornőm 37 éves, nincs...

A sógornőm 37 éves, nincs családja, gyereke, "rátelepedett" a mieinkre mit csináljak hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem vagyok egy kibírhatatlan nőszemély, mindig is kerültem a konfliktust, más már felénél "ugrott" volna szerintem de kezd nekem is sok lenni, örülök hogy van rokonsága a gyerekeimnek és hogy szereti őket a sógornőm de nekem ez már túlzás. 3 gyerekem van, lányok.Sógornőm 37 éves , 10 éve van neki egy most már 58 éves párja, aki nem akar gyereket mindig fogja vmire hogy miért nem, így aztán csak nem jön a baba náluk. Így rátelepszik a mieinkre, kényezteti őket viszi / vinné erre arra tele a facb..kja a képeikkel, közös képekkel. Nem egyszer kérdezték már hogy jaj de édesek a tieid? Volt hogy azt válaszolta rá hogy IGEN!!!! Később rákérdeztem erre és azt mondja hogy számára olyan mintha a sajátjai lennének és örüljek neki hogy így szereti őket.

Amikor vártuk a másodikat-harmadikat mindig el akarta vinni a nagyobbat hetekre! hogy mi (én) pihenjek. Mondtam hogy nem, mert az rengeteg idő mi is szeretnénk családdá válni, nem lepasszolni az épp legnagyobbat. Nem igazán értette.

Minden szünetben végig azt akarja hogy nála legyen hol egyik hol másik hol 2 együtt persze a legnagyobbam 6 éves és ő már érzékeli az állandó kényeztetést ami ott vár rá így rendesen balhézik is hogy mehessen.

Csúnya önző vagyok hogy úgy érzem,nem neki szültem őket hanem magamnak?? Anyósom is tesz néha megjegyzést hogy ugyan miért fáj ez nekem hogy jóban vannak, tényleg úgy jön ki mintha én lennék a sárkány dehát ők az én lányaim...szüljön magának :(((


2013. febr. 10. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Szegyelld magad, halatlan, hogy lehet ilyen negativan reagalni valaki joindulatara, segitokeszsegere???

Hihetetlen , lehet fokozni a "vankujsagot"

2013. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez szerintem túl megy a segítőkészségen....
2013. febr. 10. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Már ne is haragudj, de igen, önző vagy! Magadnak szülted a gyereket? Szegény gyerekek! Az ilyenekből lesz az életképtelen mamakedvence, akit még 40 évesen sem enged anyu elköltözni és önállósodni!
2013. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Megertelek. En is ugyanilyen vagyok :-)

Mond meg neki h a te gyeteked, az van amit te mondasz es kesz. Tutti h megharagszik, de utana ugyis megint menni fog... addig nem fogja megerteni meg szemtol zembe, kemenyen nem mondod meg neki. A 6 eves meg mar biztos ertelme es lehet vele bezelni, mond meg neki h nagyon hianyozna anyanak es h nagyon szereted ot is es a tesoit is es szomoru lennel, ha napokig nem lattnad ot. Ugy erzem h se a sogornodet se anyost nem szeteted szoval gondolom nem nagy baj h ha megsertodek par napra :-) Most majd biztos megkapod h miert faj neked ha par napra elviszi..es a tobbi okos gondolatok. De ez a te csaladod, a te gyerekeid te akkarod oket nevelni, tanitgatni es ha mindig elviz egy egy gxereket h lesztek ugy egyuttt az egesz csalad vmikor is?! Ne hagyd neki, inkabb toltsetek minel tobb idot a gyerekekkel egyutt. Ne izgulj, szerintem jol csinalod. Sok sikert :-)

2013. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, épp ez a fura hogy én nem utáltam őket sose, kedveltem, nem álltam rosszul hozzájuk, most biztos úgy jön le ebből az írásból hogy én tipikusan az a fúrkálódós típusú meny vagyok aki utálja anyóst a kezdetektől stb. Holott egyáltalán nem!!!! Másnak komolyan jól esne ha saját gyerekként tüntetné fel a gyerekeit mások előtt????
2013. febr. 10. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

3. vagyok

Nem az irasodbol vettem leh utalod oket hanem csak gondoltam mert nagyon keves olyan van aki szereti az anyost :-)

De tenyleg idegesito lehet es adig nem fog valtozni meg te vagy a gyerek nem mondja h nem megy sehova most.

De mondom en is ilyen vagyok :-)

2013. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez kétségbeejtő akkor viszont. Én nem akarok velük összeveszni szóval nem ez motivál, csak én azt gondolom hogy elsősorban mi vagyunk egy család 5en. Meg olyan fura beszólásai is vannak persze viccnek is lehetne tekinteni de valahogy nem az, hogy " vettem a kislányOMNAK ezt azt mert megláttam és milyen cuki" meg így viccelődve megjegyzi hogy de jó hogy neki nem kellett szülnie és így is itt vannak a lányok stb.
2013. febr. 10. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok

Az nem biztos h a gyetekeidnek ha elottuk ilyeneket mond h a lanyimnak, nem fognak osszezavarodni? Nem tudom hogy csinalod en nem birnam ki h ne szoljak... beszelj a paroddal is errol hatha tud csinalni vmit. Ha a sogornod meg el akkarja vinni a gyerekeket mond h most el akartok menni csaladostul moziba vagy kirandulni, de csak ti oten....

Mond meg neki hogyha mindig elvisz 1-1 gyereket, akkor soha nem tudtok egyutt lenni, ugy az egesz csalad... Jo, ok nem akarsz vitat, de ez hosszutavon a gyetekeidnek sem lesz jo. Fogd fel ugy h neked az a fontosabb h a snoddel puszipajtasok legyetek, vagy az h a gyerekeid tudjak h ti vagytok oten egy csalad...

2013. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Kicsit tényleg elveti a sulykot,azaz túllő a célon,de én azért megértem a sógornőt is.N
2013. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

9-es vagyok,hamarabb elment:

Szóval nincs gyereke pedig szeretne,ezért próbál a tieiddel anyaként viselkedni.Nem tudom,én kerek-perec megmondanám neki,hogy nem viheti őket el,maximum 2 napra,vagy úgy,hogy jöjjön el hozzájuk,és közösen azaz te is elmentek valahová.Ha meg nem szeretnél a Facebookon képeket látni a gyerekeidről,mond meg neki,hogy ne tegye fel.Szeretni lehet egy gyereket,de azért már ne menjen át pofátlanságba ez az egész.

2013. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!