Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 3 éves ikreim mindig...

Baj, ha 3 éves ikreim mindig gabonapelyhet esznek reggelire?

Figyelt kérdés
kb 2 hete minden reggelre azt kérnek.A tejet már rég nem isszák,és így egy kicsit azzal esznek,de inkább csak a pelyhet eszik ki belőle,aztán megint kérnek. m ennyire laktató,és egészséges így ez?Szerintem csak azért eszik,mert csokis/cHOCAPIC/
2013. febr. 7. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is esznek ilyesmit, engem igazából csak az zavar benne, hogy rengeteg a cukor ezekben, úgyhogy minden nap nem szívesen adnám.
2013. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerinten nem de minden másnap másfajtát adnék amibe kevesebb a cukor vagy gyümivel párositanám. vagy ha ilyet eszik reggelire akkor aznap már több édességet nem ehet.

UI.illetve legalább a tiéd eszik az enyém nem eszik reggelit sajnos

2013. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 eves a kisfiam es kb. masfel eves kora ota nagyon szereti a gabonapelyhet. En orulok is neki mert sajnos csak ilyen foramban issza meg a tehentejet. En heti 3 alkalommal adok neki ilyet reggelire (persze ha rajta mulna akkor mindig ezt enne). A maradek 4 napbol 2 nap kap tojast valamilyen formaba friss zoldseggel (sajtal toltott omlet, rantotta, lagytojas, tukortojas, es melle vagok fel neki egy kis pradicosmot, paprkiat vagy uborkat attol fugg mi van itthon) A maradek 2 napon kap valamilyen felvagottat, virslit, zoldseggel meg sajtal es neha lekvaros vagy nutellas kenyeret. Mindig ugy alakitom, hogy egyik nap gabonapehely tejjel es masnap valamelyik masik valtozat.

En ugy szoktattam erre ra, hogy kikeszitettem neki a felvagottat kenyerrel stb. Es persze mondta, hogy o gabonapelyhet akar. Soha nem azt mondtam neki, hogy most ezt kell megenni, most gabonapelyet nem kaphat stb. Hanem mindig azt mondtam, hogy "Juj apanak kell vennie tejet mert nincsen", "kicsim kell vennunk az uzletobl gabona pelyhet", "szivesen adnek de sajnos elfogyott es apanak kell szollnunk, hogy hozzon"... Tehat nem azert nem kap mert nem es kesz hanem te szeretnel adni neki de sajnos nincs. Ok meg nem tudjak annyira osszekapcsolni azt, hogy 3 napja is ezt mondtad ezalatt nem fogyhatott el. :) Az en kisfiam ekkor semmi gond nelkul emgette a kikeszitett reggelit es buszken mondogatta, hogy majd apa vesz gabonapelyhet. :) Ha gondolod probald ki. Nallunk nem csak ennel hanem edessegnel vagy barminel mukodik a szeretnek adni nagyon csak sajnos eppen kell vennunk. Nagyobb korban tudom, hogy mar nem fog menni de egyelore bevallik. :)

2013. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, az én fiam is most szokott rá, áprilisban lesz 3.

Igaz, hogy sok benne a cukor, de reggelire szénhidrátban gazdag étel kell, ami energiát ad. Meg azért valamilyen szinten egészséges is, persze egy jó minőségű müzli.

Kipróbálhatod a gyümölcsös müzlit is, az talán nem olyan káros, abba te megad is tudsz tenni mondjuk banánt még plussz nekik.

2013. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!