Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire volt nehéz a bolcsibe...

Mennyire volt nehéz a bolcsibe szoktatás?

Figyelt kérdés

másfél éves a fiam, nagyon szereti a gyerekeket, leginkább nem emiatt, hanem a az evés miatt aggodtam (néha nagyon nehéz megetetni, mert játékot akar kozben.)

most amiatt aggodom, hogy miután nyáron 2 hetet apával volt itthon, még anyásabb lett. eddig csak akkor sírt, mikor elmentem, de utána bárkivel elvolt. mostanában viszont észreveszem, hogy boldogan játszik valakivel, majd egyik pillanatrol másikra korulnéz, megijed, és szornyu félelemmel az arcán sírni kezd, mert nem lát. ez most a legnagyobb félelemem. a multkor kb megtanulta, hogy anya nincs mindig otthon, eltunhet egy idore, de visszajon. megtanulja azt is, hogy attol még, hogy nem lát, jo helyen van?


2009. szept. 3. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Az én lányom 2 és fél évesen kezdte a bölcsit, nem volt semmi probléma. A másfél év tényleg nagyok korai, akkor nehezebb a beszoktatás. Unokatesóm mindkét gyerekét akkor vitte. A lényeg, hogy sokat mesélj neki arról, hogy milyen lesz ezután az élet, hogy a gondozónők milyen kedvesek és ezért mered rájukbizni őt, és hogy nagyon fog majd hiányozni neked, ezért majd mindig rohansz érte, stb... A lényeg, hogy őszinte légy és ne érezze rajtad a szorongást és a lelkiismeretfurdalást. Az evés miatt ne aggódj, erre fel vannak készülve.

És még valami. Ha már arra kerül a sor, hogy otthagyod pár órára ott hagyod, akkor legyél határozott, köszönj el, mond meg, hogy hamarosan jössz és határozottan indulj el. Ne fordulj vissza. Azzal hamis illuziókat keltenél benne, ami csak ront a helyzeten. Képzeld, olyan anyukát is láttam, aki szó nélkül kiosont, amikkr a gyerek jól eljátszott. Aztán szegény egysszercsak felnéz és anya sehol, hogy bizzon igy meg benne?

Ja és még valami. Én mindennel a gondozónőhöz küldtem vagy vittem a lányomat beszoktatás alatf, monván, hogy a bölcsiben ők tudnak segiteni, hogy megszokja.

Ne izgulj, nem lesz semmi baj

2009. szept. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lesz a masfel eveseddel. Az enyem 7 honaposan ment bolcsibe, mert vissza kellett mennem dolgozni. A gondozonok mindenre fel vannak keszulve. Az eves jobban megy a fiamnak a bolcsiben, mint otthon, mert ott latja a tobbi gyereket, es utanozza oket, ugyanigy minden jatekkal kapcsolatban is. Otthon az eves tok cirkusz, mert o is jatszani akar kozben, mert amugy unalmas neki. De a bolcsiben szepen eszik. A beszoktatasnal mindig mond el neki, hogy o most ott marad, amig nem mesz erte, szepen jatszon a tobbiekkel, fogadjon szot a bolcsis neniknek es majd sietsz erte delutan. En minden nap elmondom a fiamnak (most 15 honapos), es nagyon szeret bolcsibe jarni az elso perctol kezdve. Hidd el, minden rendben lesz es a bolcsis nenik lattak mar mindenfele gyereket, tudjak, hogy a nehezebb szituaciokban mit kell csinalni veluk. Ne izgulj.
2009. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a biztatást mindkettotoknek, remélem, nem lesz kulonosebb gond. a mi bolcsinkrol is csupa jot hallottam anyukáktol, csak a kornyezetemben páran fokozzák a lelkifurdalásomat. szerencsére, nem azok, akiknek igazán számít a véleményuk.
2009. szept. 4. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!