Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet kérvényezni azt hogy a...

Lehet kérvényezni azt hogy a babának külföldi neve legyen?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszenek az ilyen nevek hogy Ashley,Katie meg stb..

Csak nem tudom hogy el lehet-e intézni valahogy?!


2013. febr. 3. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Lehet de csak magyar helyesírási szabályzatnak megfelelően. Szóval: Esli a Katie-t nem hiszem mert annak a Katalin a magyar megfelelője és olyant nem lehet aminek van magyar párja.
2013. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Magyar gyereknek miért nem lehet magyar nevet adni! A Kati pedig magyar név.
2013. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tetszik a Kati,sztem sokkal jobban hangzik a Katie.
2013. febr. 3. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Nekem is tetszenek a külföldi nevek, de mondjuk egy magyar vezetéknévhez nem adnék Ashley-t. Kicsit hülyén hangzana. Ezek a magyarosított Dzsidzsörök meg nevetségesek.
2013. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Legfeljebb úgy, hogy Esli meg Kéjti, de ezeket még úgy sem.
2013. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, persze, de magyar ejtés szerint fogják írni majd, ha elfogadják. Tehát: Kéti, Esli írásmódra számíts! Bár a Katie-t szerintem, nem fogadják el, mert a Katalinnak rengeteg változata anyakönyveztethető (Lásd: Kata, Katalin, stb.), de az Ashley-nél még lehet remény.

Egyetlen megoldás tán az lehet, hogy külföldön hozod világra a babát, akkor azt hiszem aszerint fogják írni.

(Legalábbis tesóm Amerikában szült, hiszen a férje amerikai, és a kislányuk Suzanne. Bár nem magyar állampolgár, az is igaz.)

2013. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keres olyant ami magyar helyesírásnak megfelelően írják.

Pl; Kendra,Kloé anyakönyvezhető már.

2013. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!