Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szobatiszta gyereket...

Csak szobatiszta gyereket vesznek fel óvodába?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam egy cikket, hogy jogellenes az oviktól, ha azért nem vesznek fel egy gyereket, mert nem szobatiszta. Máshol meg pont az olvastam, hogy feltétel a szobatisztaság. Most hogy is van ez, mi a jogszabály erre vonatkozólag?
2009. szept. 2. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de a szokás az, hogy szobatiszta legyen. Ott nincs ki pelenkázza. És ki is nevetnék.
2009. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a "szokást" ismerem, de én a jogi oldalára lennék kíváncsi...
2009. szept. 2. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom igen.Ha óvóbácsi lennék én sem örülnék ha a gyerek összefosná az ágyat.
2009. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: nem hinném, hogy ilyen hozzállással esélyed lenne óvodai takarító munkakörre, nemhogy óvobácsiéra... Ha pedig nem megy a konkrét válaszadás, akkor nem kell erőltetni!
2009. szept. 2. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Az óvodában sem idő, sem ember nincs arra, hogy egy gyereket mondjuk 2-3 óránként pelenkázzon. Meg egy séta, kirándulás erejéig cipelje is valaki a pelenkázós készletet? És ott hol tegye tisztába? Amíg egy ember elvonul, a többi 30-ra csak egy felnőtt jut...

Arról nem is beszélve, hogy a többi gyerek kinevetné, gúnyolódnának rajta, ez lelkileg nagyon megviselné a kisgyereket. (Az óvodai személyzet nem állhat ott minden gyerek mellett hallgatózván, hogy miről beszélgetnek, nem lehet kivédeni...)

De én azt mondom, hogy sajnos a szülő nagyon elrontotta a gyerek önállóságra nevelését akkor, ha egy gyerek 3 éves korára még nem szobatiszta... Persze, ilyen életkorban még előfordulhat, hogy annyira bele vannak merülve a játékba, hogy becsorog, de ez egy egészséges gyereknél nem rendszeres, nincs szükség ilyen esetben a pelenkára.

Meg kell próbálni a bilire (véleményem szerint inkább wc-szűkítőre) szoktatni a gyereket még az ovi elkezdése előtt - mindenki érdekében.


Egy óvodapedagógus

2009. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, a jogi oldala meg? Hááát, az óvoda részéről mindig van kiskapu...
2009. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előírás az hogy az óvodába kerülő gyereknek szobatisztának kell lennie. De nem ágy tisztának. Ami azt jelenti hogy nappalra (alváshoz nem) kell szobatisztának lennie. Az más hogy az óvodák a kettőt egy kalap alá veszik. Vannak olyan gyerekek akik betegségből adódóan nem szobatiszták azokat sem zárhatnák ki az óvodákból. És mégis lehet hogy megteszik!
2009. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jó régi kérdés, de én most vagyok érintett, utánajártam: Nem várhatja el az óvoda a szobatisztaságot, miután az alsó felvételi korhatár 2,5 betöltött életév. Na de: senki nem értette meg a törvényt, ugyanúgy ragaszkodnak a régi és berögzült "szokásokhoz" az óvodákban, és elutasítják a még pelust használó gyerekeket, mivel így is fullon vannak. De erre hivatkozni nem lehet, bár anyuka legyen a talpán, aki ezek után oda bízza a gyerkőcét. Nem is értem, az új nevelési elvek alapja az, hogy elismerik, a gyerekek különböző fejlődési ritmusúak, tehát nem elvárható, hogy anyuka felmutassa a naptárat, ekkeo és ekkor le kell szokni. Az óvodapedagógus válasza elszomorított, de alátámasztja ezt az egész zűrzavart. Ha Ő, mint pedagógus elmondja a többi kicsinek, hogy XY még néha pelusba kakil-pisil, de biztosan hamarosan, látva titeket, ő is megpróbálja a kis wc-t, biztosan nem nevetnék ki. De nem ez lenne a dolga. Na meg empátia, a gyerekkel is és a szülővel is, hiszen ez az elszakadás nagy lépés, ha szigorkodik egy ilyen klassz pedagógus, lehet hogy a szobatiszta fogja magát összepisilni segítségkérés gyanánt.
2010. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!