Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van most olyan óvoda Debrecenb...

Van most olyan óvoda Debrecenben, ahova már 2,5 éves kortól vihetem a gyereket?

Figyelt kérdés
Korábban tudom, hogy volt, mert az egyik rokongyerek oda járt. Most tud valaki ilyenről?
2009. szept. 2. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
biztos nem bölcsöde volt? az ovihoz betöltött 3 év kell hivatalosan.
2009. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oviba 3. évnél előbb egy perccel sem viheted. Sehol.
2009. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idén szeptembertől már van olyan ovi, ahova 2 (!!) éves kortól felveszik. Integrált ovis-bölcsis csoportba. Persze hogy Debrecenben van-e ilyen, azt nem tudom. Esetleg menj be a rokongyerek ovijába, és beszélj a vezetővel. Kérelmet biztosan írni kell, és az is kell, hogy szobatiszta legyen a gyerek.
2009. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, integrált csak az intézmény lesz, azaz egy épületen belül lesznek ovisok és bölcsisek is, ezt megengedi már a jogszabály, bár elég nehéz lenne a szakemberek szerint a kivitelezése (étkezés, eltérő gények, satöbbi).

A kisebb községek kedvéért találták ki, ahol csak óvoda van, de lenne igény bölcsire is, értelemszerűen új épületre nincs pénz, így megengedik, hogy ovin belül legyen egy bölcsis csoport is. Persze nem óvónéni foglalkozna velük, tehát új embert kell felvenni a megfelelő képzettséggel, a bölcsiseknek máshogy kell főzni, úgyhogy kíváncsi leszek, hány helyen vezetik be...

Úgy tudom, még nem jelezte senki, hogy ilyet ki is alakítana, de a lehetőség adott.

2009. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, biztos, hogy óvoda volt, és az is, hogy 2,5 éves kortól járt oda a kislány. Onnan tudom, hogy akkoriban még a férjem is ment érte az oviba párszor. Minicsoport volt az elnevezése annak, ahova a kisebb gyerekek jártak.

2009. szept. 2. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!