Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsiben/oviban ősszel és...

A bölcsiben/oviban ősszel és tavasszal is könnyen megbetegednek a gyerekek, vagy inkább csak télen?

Figyelt kérdés
Kisfiam márciusban kezdi az ovit, már előre tartunk tőle,hogy mennyi mindent fog összeszedni.Cebion cseppet szed,így szerencsére ha beteg,akkor nem olyan magas lázzal kezdődik,mivel erősíthetném még a szervezetét?
2013. jan. 28. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ősszel is és tavasszal is. Talán már olyan május környékén kevesebb a megbetegedés, bár akkor meg inkább más (pl. fosós-hányós) szokott lenni. :( Ősszel meg gyakorlatilag már szeptemberben elkezdik, de aki edzettebb, az mondjuk októbertől. :( 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom szeptemberbe kezdte az ovit, még nem volt beteg. Ő is folyamatosan szedi a Cebion c-t, lehet hogy ezért is ellenállóbb a szervezete. Meg az orvos tanácsára adtunk neki Boncho waxom (lehet rosszul írtam) immunerősítőt szeptemberbe, ez egy hónapos kúra volt. Ennek most kezdte el a második adagját. Én amúgy nem nagyon hiszek abban, hogy agyon kell tömni a gyereket vitaminnal, szerintem a c vitamin elég és egyen mellette rendszeresen gyümölcsöt. Az immunerősítőt sem én akartam.

A kérdésre válaszolva, azt hallottam, hogy tavasszal is vannak kemény vírusok.

2013. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi ősszel kezdtük az ovit, kemény 4 napig bírtuk utána 1,5 hét otthon. Aztán 1 hét ovi ismét másfél hét otthon.

És mindezt úgy, hogy a lányom 3,5 évesen kezdte az ovit és előtte soha nem volt beteg, és nem is volt búra alatt tartva, jártunk gyerektársaságba, jöttünk mentünk vele mindenhova. Sajna aki érzékeny rá, és bekerül a sok gyerek közé még nyáron is képes betegeskedni. Nálunk az oviban mindig van valami vírus, bacilus, amit kevésbé edzettek elkapnak.

Mi most már második éve járunk idén csak a skarlátot kapta el, meg volt pici orrfolyás, köhögés, de ez megváltás volt az első évhez képest, amikor is az ősztől tavasz végéig tartó időszakban 7 antibiotikum kúrát csináltunk végig. Pedig a dokink nagyon gyógyszerellenes, de ezeket muszáj volt. :(


Én nyár óta adom neki a béres cseppet, c-vitamint, nem tudom, hogy ez hatott-e ilyen jól, vagy egyszerűen hozzáedződött a szervezete. Mindenesetre én is amondó vagyok, hogy valamit érdemes adni, mert az oviban igen koncentrált arányban vannak jelen a bacik meg a vírusok.

2013. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen vitamint ajánlanátok?
2013. jan. 28. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én lányom is a broncho vaxom-ot szedi (kúraszerűen) ez immunerősítő. Ezen kívül c-vitamint és multi tab immuno kid-et adok neki.
2013. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!