Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megeszi még a főzelékeket...

Megeszi még a főzelékeket 1,5-2 év körüli kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Mert az én kisfiam már nem hajlandó... Semmit nem eszik meg, ami főzelék állagú. Ezért kissé egyhangú az étrend, minden nap csak a hús + krumpli variáció megy nála. Pedig szükség lenne a sok zöldségre is. Amit tudok, próbálok salátaként, savanyúságként (pl. paradicsom, paprika, uborka), vagy párolva adni, de így sem sok zöldséget eszik meg mostanában. Remélhetem még vajon, hogy visszaszokik a főzelékekre is?
2009. szept. 1. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én 20 hónapos kislányom kijelenti délben: pökkőtt, tétta :D gondolom, nem kell tolmács hozzá... ő se mindig eszi meg a főzeléket, próbálom kicselezni valamilyen rakott zöldséges hússal, mert az érdekes. Van benne például brokkoli (nincs oda érte), kukorica, paradicsom. Jó szines, van mikor bejön... Amúgy bölcsiben, oviban fog talákozni eleget főzelékkel, és remélhetőleg megeszi, mert éhes lesz, és anya nem ugrál körülötte, hogy jaj, mit adjak helyette? Mert én ezt csinálom általában :D
2009. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aranyos nagyon! Nálunk is most a magyaros ételek mennek: pl. paprikás krumpli virslivel, hurka tört krumplival, sült csirke sült krumplival, lecsó (ez még zöldség is ugyan), de ezen kívül más nem.
2009. szept. 1. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:

az én másfél éves fiam megeszi, nem problémázik rajta, minden héten jut 1x fozelék (krumpli, cukorborso, bab, lencse..) v spenot, ma épp cukorborso volt soron:)

nekem is gondom van egyébként a zoldségekkel, mert nyersen nem nagyon, 1-2 harapás paprika, és ez a maximum, csak ha fozve belecsempészem az ételébe. legalább a gyumolcsoket szereti a drága:)

2009. szept. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj sok zöldséggel levest csinálni, hátha azt megeszi. Az én kislányom ugyan szereti a főzelékeket, de a leveseket még jobban. Képes még este is levest enni. Én minden zöldségféléből csinálok levest.
2009. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!