Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség kellene! Más is volt...

Segítség kellene! Más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
15 hónapos fiam csak szopik.Nem akar mást elfogadni.Kanál és étel láttán sír és undorodik,ha a kezébe adok valami ételt.Már nehezen bírjuk.Ötletek?
2009. szept. 1. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Legyél kicsit drasztikusabb, először ebédre iktassátok be a kaját. Üljön az asztalhoz veletek, a tányérodból adj neki falatokat. Sosem fogadott el mást, vagy azért volt étvágya? Nem erőltettétek vlm nem történt?

Vond meg tőle fokozatosan a cicit, nem bébi már, ha éhes lesz, eszik.

2009. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5,5 hónaposan kezdtem,de kb. 9 hónapos koráig csak 1-1 kanállal tudtam beleimádkozni,amit volt,hogy ki is öklendezett,aztán napi 8-10 kanállal megevett.Utána beteg lett és azóta semmi.Mindig bevonjuk az étkezésbe.Olyan,mintha félne vagy undorodna az ételtől.Meg sem meri nagyon fogni.1-2 dolog van amit betesz a szájába,1-1 falatig.Erőszakkal nem merem,mert félek,hogy még rosszabb lesz.Gondolom,ha ennyire nem akar mást,akkor ha drasztikusan próbálom nem hinném,hogy örömmel enne.
2009. szept. 1. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Én pont az ellenkezőjét mondanám annak, amit az első válaszoló. Nálunk is voltak ilyen időszakok, főleg betegség után. Lehet, hogy fájt a torka, rosszul esett neki a nyelés, és most rossz emléket kelt benne a kanál látványa is. Szerintem próbálj neki pépes dolgot adni, hátha elfogadja. Van kedvenc étke?

Nem baj, ha csak szopizik, biztos hogy ha el tudná mondani, miért, jól rácsodálkoznánk, és megértenénk. Adj neki időt, és semmit de semmit ne erőltess. Engem is azzal traktált mindenki, hogy jaaaj, 1 éves kor fölött már semmi tápértéke nincs az anyatejnek, és már le kell szokni a ciciről. 20 hónapos a kislányom, és volt olyan este, hogy fejnem kellett kicsit, mert orrdugulás miatt nem szopizott. Jelentem, olyan zsirréteg volt a tejem tetjn a pohárban, hogy csak ámultunk-bámultunk. Tedd azt, amit az ösztöneid súgnak, ne amit a könyvek irnak, irni bárki tud bármit... Kitartás! Ha tudok valamiben segiteni, irj privit nyugodtan!

2009. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se eroltesd. Az anyatejnek fokozatosan no a taperteke es a vas, vitamin es antitest tartalma ahogy no a gyerek, mert a gyerek igenyeihez igazodik. A kajaval fokozatosan probalkozz, ha tudod, hogy mik voltak a kedvencei, probald azokat, 1-2 kanallal, majd hozzaszokik megint. Az en fiam, amikor 8 hosan torokgyulladas miatt nem tudott nyelni, es mindenki kihanyt, o is utalta a szilard kajat egy darabig. Egy 15 honapos meg nem annyira nagy, ha eleg neki a tejcsi, akkor rendben van. CSak ne eroltesd, szepen, fokozatosan. Es ne aggodj, ha nagyon ehes lesz, enni fog magatol is.
2009. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!