Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kicsit arról, hogy a fiókokat nyitogassa, turkáljon bennük, kipakoljon?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy mondom neki, nem szabad. Lekötöm más játékkal a figyelmét és nem hagyom unatkozni. Esetleg zárom a fiókokat is, mert pl. rokonoknál nem lesz zárva egy fiók, szekrény sem.
2009. aug. 31. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én zárom a fontos fiókokat, és van 2-3 ami neki van megpakolva műanyag dobozokkal, stb, amivel játszhat. Egyébként ha máshol vagyunk rászólok. De hamar magtanulja ne aggódj.
2009. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kipakoltam neki egy fiókot, tettem bele neki cuccokat, s elmagyaráztam, hogy az az ővé. Nagyon bevált nálunk. Néha cserélgettem a dolgait benne, hogy mindig legyen neki valami új is a fiókban. Pl. fakanál, műanyag edény, plüss állatka.
2009. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már így megy ez régóta, de az utóbbi hónapban akármelyik helyiségbe megyünk, az első dolga a fiókokhoz szaladni, pakolni vagy az asztalon nyúl a tárgyak után. Remélem, lassan leszokik róla.
2009. szept. 1. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyen olyan fiók, ami az övé, azt bármikor kipakolhassa, ha akarja, de a többit sose engedd, ne sajnáld rá az időt és a szót elmagyarázni! Megtanulja, mit szabad és mit nem.
2009. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kemény határozott nem és elirányítás vált be. És mivel minket nem lát fiókokat nyitogatni ő sem teszi, csak akkor, ha elötte mi megtettük. Egyedül a konyhában pakolhatja szekrényből a lábasokat, meg dobozokat, mert ott nincs törékeny. Máshová magától nem nyúl be.
2009. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!