Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli gyermeked...

1,5 év körüli gyermeked milyen formában issza reggel-este a tejet? Ha teszel bele valamit, akkor azt milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy hetente pl. hányszor iszik kakaót, Maci kávét. Milyen variációk vannak még?

Az én lányom kb. 1,5 hónapja kap rendes tejet (reggel-este kb. 2-2 dl), kakaót és Maci kávét kb. 2 hete kóstolt reggelente, és igencsak ízlik neki. Este natúr meleg tejet kap.

Mivel ízesíthetném még, és ti milyen gyakran tesztek hozzá mást?


2013. jan. 6. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Majdnem minden este tejet kap, néha teát.

-kakaó

-karamelles tej

-mézes tej

-cukros tej

-sima tej

De a kakaó a kedvence ill. a sima tej:)

19hós.

2013. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minden reggel kakaó,mikor mézes tejet,van,hogy csak cukros tej.....

A lányom most lesz 5 éves.Még minden reggel kakaózik. :)

2013. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen reggel kakaót kapott este pedig sima tejet, sokszor ivott ebéd után is, akkor karamellas tejet kapott.
2013. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 19 hónapos és ébredés után rögtön "lehúz" 2-2,5 dl tejpépet (Humana)kicsit hígabbra készítve, cumisüvegből. Néha-néha tejet és 1 banánt turmixolok neki össze, azt is nagyon szereti.

Nem minden este, de hetente többször kér lefekvés előtt kakaót, nagyon ritkán sima tejet. Más ízesítéssel még nem kapott.

2013. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lányom csak reggel iszik tejet, illetve kakaót, kb 2 dl. Néha, talán havonta egyszer, gabonapehelyhez kap tejet, de ez is csak kb 1 dl. - 2 éves lesz februárban, 16 hós korától kap kakaót, addig szopizott.

A fiam 18 hós koráig szopizott, azóta nem iszik tejet, és nagyon kevés tejterméket is fogyaszt. 5 éves.

2013. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lányom reggel és este tejet iszik ízesítés nélkül.
2013. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20 hós fiam reggel este üres tápszert kap. (tejtől fosik) de mikor a tejjel próbálkoztam abba sem raktam semmit, mert amit lehetne az mind cukros, azt meg mi nem használunk.
2013. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 éves kisfiam reggel és este ízesítés nélküli tejet iszik. Néha a délutáni ébredés után is kér, ha itthon van, akkor is sima tejet adok neki.
2013. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Este én is ragaszkodnék a natúr változathoz, de azért reggelente nekem is jól esett anno a kakaó, maci kávé, és bár karamellás tej nem volt megszokott nálunk, de ittam már, és finom volt. Azért én nem vonnám meg a lányomtól a cukrot is tartalmazó dolgokat, de mindenki saját belátása szerint nevel. Én azt is megértem. Köszönöm még egyszer.

2013. jan. 7. 13:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Én épp azért vono meg tőle mert én annó állandóan kakót ittam reggel, most meg szenvedek a betegségeimmel a sok gyerekkori cukor miatt, pedig cukorkákat meg csokit nem is ettem gyerekként sem.
2013. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!