Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak hogy kezelitek amikor...

Anyukak hogy kezelitek amikor gyereketek kiabal, visit, ugy igazan haragbol veletek?

Figyelt kérdés
3hete kezdte 3,5 eves kisfiam.Eleg uj nekunk ez a ferjemmel.Nehezen tudom mar elviselni.Probalom magyarazni hogyha merges,frusztralt azt rendesen kozolje,megertem hogy igy fejezi ki magat,de ez nem helyes.Sajnos nem erti,nem birok vele!Ki hogy kezeli a hasonlo helyzetet?

2012. dec. 31. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Gondolkodj el miért mérges. Ha megvan , jelezd neki hogy tudod mit érez. Pl. mondhatod neki: Látom most rettentő mérges (csalódott, dühös) vagy. Próbáld rávezetni hogy másképp mutassa kia dühét. (pl rajzoltasd, boxolhatja a párnát, stb). Ha lenyugosott beszéljétek meg hogy tudod mit érez, és méltányolod, de ez nem helyes viselkedés és próbáljátok együtt kitalálni mi lehetne jó mindenkinek.
2013. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most szokott rá erre, 4 éves majdnem.

Én azt szoktam mondani tök nyugodtna, hogy fejezze be, mert mi mindannyian szépen beszélünk egymással, persze nem jön be mindig. :)

De próbálom nem tudomásul venni, amit ilyenkor mond, csak ha szépen elismétli. Ha meg valamelyikünkkel csúnyán beszél, akkor utána bocsánatot kell kérnie.

2013. jan. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást. Ha azt írom hogy jól büntesd meg akkor hány %-ot kapok?
2013. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem azert meg kell buntetni, ha hisztizik, ha szep szoval nem megy az ertekezes. Elmondhatod neki, hogy ha o ilyen ujfajta modszereket alkalmaz, a duhe kimutatasara, te is ujfajta modszereket vezetsz majd be: es kitalalhatsz egy szamodra elfogadhato buntetesi format, ami eleg hatekony. meg kell tanulnia, hogy amit csinal nagyon helyetelen. elmondhatod, hogy a buntetes kirovasa neked jobban faj, mint neki, de a helytelen viselkedesert ez sajnos jar. esetleg megprobalhatod azt, teszed magad, hogy nem veszel rola tudomast es kozlod vele, hogy addig nem vagy hajlando targyalni, amig meg nem nyugszik. szerintem minden gyerek megprobalgatja a hatarait, de ahogy kezeled az ilyen dolgokat elso alkalmakkor, ugy fogja megszokni. egyszer ketszer kell szigorunak lenni es utana soha tobbet nincs bajod ilyen teren, vagy lehetsz engedekeny, de akkor szamolnod kell azzal, hogy maskor is megtortenik es rajon a gyerek, hogy mukodik a dolog es akkor maris a markaban tart :) okosak a kis lurkok es huncutak
2013. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!