Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek, ha a gyereke...

Hogyan kezelitek, ha a gyereketek hisztizik/ordít?

Figyelt kérdés

Az "igazi"durva hisztire gondolok,amikor semmi nem jó,és üvölt szinte torka szakadtából...

A kislányom az idén kezdte az ovit,de mióta oda jár azóta tapasztalom ezt.

Lehet hatással erre az óvoda?

Ma is teljesen kiborultam,ha nem foglalkoztam vele az a baj,ha mondtam hagyja abba még jobban csinálta.(3 éves)


Kérlek adjatok tanácsot!Köszi!

Valaki van hasonló helyzetben?



2012. okt. 12. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5éves és sem oviba sem bölcsibe nem jár még! Egy ideje már ez a legnagyobb "szórakozása" hogy mindenben ellent mond nekem,akárhogy is kérem::(

Pld elmondom neki hogy most megyünk a postára majd hazafelé játszhat. Erre eleinte 1,5óra volt még odaértünk pedig 20perc az út. Ezt egy idő után meguntam és vagy babakocsiba teszem(amit utál)és ordít,vagy húzom magam után és szintén ordít az úton. Vagy ha nem kap meg valamit a boltban szintén elkezd üvölteni,meg persze ha nem oda megyünk és nem azt csináljuk amit ő akar.:(

Már nagyon jól megedződtem és nem érdekel ki néz vagy éppen mit szól,pedig eleinte elbujdokoltam volna!

Nálunk a terelés hárítás nem működik,annál jobban visít! Paplanosra beszélhetem a számat. Ilyenkor nem tehetek mást húzom magam után és irány haza!!!:-(

Eleinte égett a pofámról a bőr,hogy mindenki minket !

2012. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Na, jó, bevállalom a lepontozást: el kell fenekelni.

Alternatívaként be lehet zárni egy szobába, amíg kitombolja magát, és felé se nézni, amíg abba nem hagyja.

2012. okt. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem szabad rá odafigyelni. Maradj higgadt, és ne mondd, hogy fejezze be, egyszerűen menj el onnan, vagy látványosan foglalkozz mással. Azért csinálja, mert figyelmet akar, és tudja, ha ordítva hisztizik, csak vele foglalkozol. Nem elég, ha nem foglalkozol vele, LÁTVÁNYOSAN csinálj mást.


Megpróbálhatod még azt is, hogy beszélsz hozzá halkan, úgy hogy még véletlenül se értse, ha ordít, és amikor éppen nem beszélsz hozzá, akkor újra látványosan csinálj mást. Pl. én ilyenkor előveszek egy könyvet, vagy egy újságot, és nagyon olvasom.

A hiszti ideje egyre rövidülni fog, aztán elhagyja, mert látja, hogy ezzel nem ér el eredményt. Kitartás, elmúlik:D

2012. okt. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
+1 tipp. Vedd el a közeléből a törékeny dolgokat, mert az első reakciói között lesz, hogy tárgyakat fog a földhöz vágni.
2012. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

A lányom másfél, és ő is állanódan hisztizik. Voltak próbálkozások régebben is, de mióta bölcsibe jár, azóta egyszerűen katasztrófa a helyzet. Gondolom ott azért nem mer annyira bepróbálkozni, mint itthon, és nekem marad a java. A héten szinte minden nap volt olyan hiszti, ami földön vergődéssé fajult. Csapkod, ordít, szó szerint sikít és vonyít. Borzasztó.

Próbálok vele normálisan beszélni, de nagyon nehéz, mert meg sem hallja sokszor, amit mondok. Ha itthon vagyunk, nincs gond, mert beviszem a szobájába, és hagyom, hogy kidühöngje magát.

Nyilvánosan meg megvárom, amíg valamennyire lehiggad, hogy lehessen vele normálisan beszélni. Nehéz, és türelmet próbáló.

2012. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valaki itt írta az elfenekelést...Az a legrosszabb módszer a gyerekek ilyen korban tanulják meg,hogy hogyan kezeljék a dühüket és ha ezt össze kötik a bántalmazással akkor a későbbiekben nehezen fogja megtanulni hogyan is kell a dühét kezelni.

[link]

2012. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 3 éves múlt, szintén most kezdte az ovit + költözés is volt. Ugyanebben a cipőben járok, de tudom, hogy a változások miatt van, mert eddig szót fogadott és nem volt hisztis. Nagyon meg is ijedtem. Én is a "nem figyelek oda rá" módszert alkalmazom, de azért azt is csak mértékkel, mert sztem a nem figyelés is okozhat közömbösséget, ami újabb problémákhoz vezethet. Én rásegítem egy ki homeopátiával Nux vomica 15 ch napi 1x5 golyócska, amit pont ilyen esetekben ajánlanak. Nagyon sok múlik a következetességen!Kitartás! Én sem tudok egyenlőre többet tenni!

2012. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
+1 tipp nagynénémtől. Ő annakidején egy vödör hideg vízzel öntötte nyakon unokatesómat. Működött.
2012. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!