Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó a gyerekeknek,...

Szerintetek jó a gyerekeknek, ha nagycsaládban sok testvérrel nőnek fel? Miért?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem lehet rossz, de ehhez az első elő felététel, hogy hogyan nő fel. Ki neveli...!!!!!!!!!!!!!!

Mert ez a legfontosabb. Hogy miért? Mert annyi szeretetet és törődést egy helyen máshol soha nem kap az ember..

Azért.

2009. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk 4 gyerek van,úgyh kicsit nagyobb család vagyunk mint az átlag.:)Ahogy az előző válasz is írta,sok függ a szülőktől,de ha velük minden rendben,sztem kifejezetten jó dolog a több testvér.Fantasztikus látni ahogy együtt játszanak pici koruk óta,ahogy fiúk bevonják a játékba a lányokat,ahogy megtanulnak osztozni-ha egyikük kap vmit,rögtön kéri a többieknek is-,ahogy vigyáznak egymásra.Ha megfelelőek körülmények,én úgy gondolom,nagyon jó dolog nagy családban felnőni.
2009. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó:)Személyes tapasztalat alapján írok, mi 5-en vagyunk testvérek, legidősebb én, 24, legkisebb 11 éves.

Szerető családban nőttünk fel, nagyon nagyon élveztünk mindig is együtt játszani.Jó kapcsolat van mindannyiunk között mai napig.Húgom nem rég szült, mi is tervezgetjük a babát férjemmel.A legjobb mikor összejön a család, és bográcsozunk egy jót!:)Nagyon nagyon jó nagy családban felnőni, sok sok élményem van gyerekkoromból.Tulajdonképpen ezt nem is lehet nagyon elmondani, de én mindenképpen nagy családot szeretnék!:)

2009. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem volt jó, hogy sok testvérem van... Főleg hogy én vagyok a legkisebb. Sose figyelt rám senki, mert én voltam a kicsi aki csak csacsog összevissza, ők meg a nagyok közé tartoztak. Mindig azt kell hallgatnom, hogy ők milyen jók voltak ebben a korban, bezzeg én. Utálom a spórolást, hogy a nagynak már megvan akkor adjuk a kicsinek, neki jó a használt is... A testcérem nem állnak hozzám valami közel, ők egy külön csoport, én meg a kicsi. Pedig nem érzem, hogy rossz nevelést kaptam volna. Bár lehet csak az a baj, hogy kicsit nagyobb a korkülönbség, de én örültem volna, ha nem vagyok a legkisebb vagy nincs 3 testvérem, hanem egy.
2009. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
70%

Mint a fölöttem levő kommentben, balul is süthet ki, de többségében hasznos


Középső gyerek vagyok a családban, és a bátyám tanított meg ovis koromban olvasni például. És amikor öcsém megszületett, neki is rengeteget segítettünk.


Plusz a szülők sem lehetnek mindig a gyerekkel, és mégis csak jobb ha együtt játszanak, mintha a tv-t bámulják egyedül a szobában

2009. aug. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
40%
Jónak jó, csak ne legyen a testvérek között nagy a korkülönbség. Nálunk 8 és 10 év van, Én vagyok a legkisebb, és a testvéreim, hogy is fogalmazzak... Nem nagyon vesznek rólam tudomást, mikor valami családi nyaralás van. 17 vagyok, már nem vagyok olyan kicsi hogy ne mehetnék el velük valahova, nem, nem azt mondom hogy elvihetnének bulizni vagy valami, csak mikor mennek sétálni, azért hívhatnának vagy valami, de nem.
2009. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!