Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesnek bicikli vagy roller?

4 évesnek bicikli vagy roller?

Figyelt kérdés

Fiam januárban lesz 4 éves, eddig a futóbringát használta csak, de már kinőtte, és most szülinapra pedálos biciklit terveztem venni neki, de elbizonytalanodtam, mert annyira kudarckerülő típus, és ha rákérdezek, mindig azt mondja, hogy ő ahhoz még béna. :S

Lehet hogy egy roller jobb ötlet, és csak a nyuszi hozzon bringát?



2012. dec. 26. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Bicaj oldalkerekekkel
2012. dec. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván oldalkerekekkel akarom, csak a pedálozásban még semmi tapasztalata, és félek, hogy nem is örülne neki, mert annyira azt mondogajta, hogy ő azt még nem tudja. Persze ha nem próbálja meg, akkor nem is fogja megtanulni...
2012. dec. 26. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fordítva kellene, első a bicikli és utána a roller. Húgom se akart megtanulni biciklizni, még tisztán emlékszem, h mennyit sírt, fel se kart rá ülni, na meg, ha felült... inkább hagyjuk, de a rollernél még rosszabb volt, ott azért másképp kell egyensúlyt találni...
2012. dec. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bringa.

Ha futóbiciklit használt, akkor van már egyensúlyérzéke gondolom, így egy kitámasztókerekes bringán nem lesz nehéz megtanulnia menni.

Persze, eleinte bonyolultnak tűnik majd a számára egyszerre pedálozni, egyensúlyozni és kormányozni, meg még fékezni is olykor, de sok gyakorlással és persze türelemmel simán megtanulja majd :)

Az én nagyobbik fiam is ilyen kudarckerülő típus, szinte az első próbálkozásnál feladja a próbálkozást, ha egyáltalán hajlandó megpróbálni. A bringázásnál nagyon-nagyon türelmesek voltunk vele, sokat dicsértük és gyakoroltuk és így pár hét alatt már olyan magabiztosan tekert, hogy elkísért engem futni :)


Rollert idén kapott, 5,5 évesen, na azzal már tényleg csak 1-2 nap volt megtanulnia menni.


A görkori viszont kifogott rajta, bár igaz, talán nem az egysorossal kellett volna indítani, hanem a hagyományossal...

2012. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, 2x írtam a próbálkozás szót :)
2012. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bicaj pótkerékkel.A roller ráér majd később is.
2012. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én fiam is januárban lesz 4 éves. Futóbiciklizett ő is 1 évet. Nyáron kapott biciklit pótkerékkel. 2 nap alatt tanulta meg hajtani. Majd egy hónap múlva ő kérte, hogy vegyük le a pótkerekeit. Egy óra alatt megtanult kétkeréken biciklizni, pedig ő extra hisztériázós fajta. Mégis addig hajtotta, míg megtanulta. Egyet sajnálok, hogy 12"-es biciklit vettem, nem nagyobbat, mert úgy néz ki, hogy jövőre vehetünk nagyobbat, mert ezt kezdi kinőni.

Szóval nem biztos, hogy a fiad annyira kudarckerülő lenne bicikli ügyben.

2012. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!