Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED világítás biciklire? Hogyan?

LED világítás biciklire? Hogyan?

Figyelt kérdés

Eggyik haverom már megcsinálta csak nem tartom vele a kapcsolatot.

Hogyan működik ez?

Elemmel vagy aksival?

Milyen az az adapter?



2012. aug. 7. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen világítást akarsz?

Karácsonyfát akarsz csinálni a bicajból vagy egy olyan lámpa kell amitől te is látsz nem csak téged látnak?


Amúgy meg nagyjából úgy működik hogy vannak a LED-ek, amik egy kapcsolón keresztül hozzá vannak kötve aksikhoz vagy az elemekhez.

Persze ha a feszültség stimmel. Ha nem akkor azt bizony csökkenteni kell valamilyen módon.


De amúgy szerintem jobban jársz ha bemész a boltba és veszel 1-et. Lhet hogy úgy pár ft-al drágábban jössz ki, de cserébe eléggé strapabíró(és a többség még az esőt is bírja)

2012. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bemész a bicajboltba, és mondod hogy led-es, teleppel működtethető lámpát kérsz. Fölszereled oszt kész.
2012. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkuval célszerű építeni.

Bele építesz egy-két db korszerű XM-L ledet, megfelelő hőelvezetéssel (különben tönkre megy). Megfelelő áram kntrollal és elég nagy akku kapacitás esetén máris a rendelkezésedre áll autónyi fény. Persze lehet kisebbre is állítani. A kis sárgás koszos autó refik pl a normafa-Jánoshegy közötti részem próbáltam, elhalványulnak mellette, ha jó a lámpa. A jó xenon lámpa kicsivel talán erősebb fényű azért.


Csak azért írom, hogy mi a fórumon ilyeneket szoktunk építeni. Igaz, annak az anag költsége sem nagyon olcsó, főleg az akku kapacitás igény miatt.


Ha meg nem kell akkora fény akkor lejhet venni valami gyári gagyit. Persze én könnyen beszélek, mert reflektorom van amit úgy terveztem optikailag is, hogy felfelé éles határvonala legyen a fénynek. Már volt amikor rendőrök álltak az út szélén és refivel mentem. Messziről megcsillant és világított a kocsijuk kék fényvisszaverő felülete. Kicsit igazítottam a fény emelő karon, nehogy megállítsanak, hogy vakít. Kb mellkasig megvilágítottam őket de a fejük sötétben maradt, így nem is vakíthattam őket. Elismerően néztek. Szerintem nem hittek a szemüknek :-)


Majd később küldök linket a fórumról, ahol ilyenekről szoktunk értekezni, de most nem akarok keresgélni mert sietek..



Egyébként lehet venni készen is ilyesmit de az inkább csak fej lámpának jó mert felfele is világít szórtan és azért megölnek az autósok. Valaki kiszáll és felpofoz ha elvakítod. ..a rendőrről nem is beszélve. Ekkora fény, több ezer lumen már felelősség, viszont hidd el valami csodálatos, hogy az erdő sűrűjében, éjszaka nincs sem félhomály sem sötét. Kb olyan mint nappal. Főleg fejlámpával tökéletes az élmény. Amerre fordítod a fejed ott van világos. Teljesen olyan az élmény mint nappal.


Ja még akartam írni, hogy pl 1200-1800 lumenes lámpát lehet rendelni a www.dealextreme.com és egyéb oldalakról 15-30ezer forint körül. Annak az a baja, hogy teljes fényen többnyire csak két órát működik, de nem mindig kell a full kakaón járatni. Na meg a legújabbakat nem néztem még át, mik jöttek ki mostanában.

[link]



Most megyek és ha van kérdésed válaszolok.

2012. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi értem csak az a baj hogy nem fényszórónak kell inkább valami alsó vázra erősített neon-félének...
2012. aug. 8. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval karácsonyfát akarsz(ami amúgy nem szabályos)

Legegyszerűbb megoldás talán ha karácsonyi akcióban veszel LED-es füzért, méghozzá max 12voltosat(amihez van egy adapter ami a hálózati 220-ból 12 voltot csinál) csomagtartóra feldobsz egy 12v-os aksit, rákötöd a bicajra megfelelően elhelyezett cuccot és örülsz.

2012. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!