Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy én rontottam el?

Lehet, hogy én rontottam el?

Figyelt kérdés
19hónapos a kisfiam, és a hasonló korosztályú gyerekek (21-22hó) úgy érzem sokkal többminden tudtak és értettek ebben a korban! Talán keveset beszélek hozzá? Néha tényleg azon kapom magam, hogy csak ahallgatom a rádiót, főzés közben ő pedig szépen játszik valahol a konyhában. Egyébként okos, értelmes baba, csak hiányolom a beszédet és a "magyarulértést"! Vagy korai még elvárnom tőle ezeket?
2008. máj. 28. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18 hós, és ugyanebben a cipőben járok.

Minap kérdeztem a dédnagymamámat, hogy nem gond-e. Nem ül meg a popóján, könyvet mutogatni meg lehetetlen neki.

Azt mondta, nem baj.

A fiúknak 3 éves korukig "joguk" van nem beszélni, azt olvastam.

2008. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj egy percet sem. Az én kisfiam két és fél éves korában kezdett igazán beszélni, addig csak egy-egy szót. Ő is szépen eljátszogatott magában, nem igényelte a mesét sem. Ma már 5 éves cserfes kisfiú, aki sorra hozza a mesekönyveket, kívűlről fújja a kedvenceit. Választékosan szépen beszél és minden magán és mássalhangzót szépen kiejt.

Egyszer eljön a beszéd ideje is, majd meglátod, hogy azon kapod magad hogy nem győzöd megválaszolni a sok-sok kérdést, mert eszeveszett gyorsasággal bővül majd a kisfiad ismerete és vele együtt a szókincse is.

2008. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors mgnyugatató válaszokat! remélem lassan eljutunk mi is idáig, nagyban megkönnyítené az én helyzetem is! :)
2008. máj. 28. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
minden gyerek más-más ütemben fejlődik, amikor az én kislányom ennyi idős volt és olvastam neki, folyton befogta a számát, nem volt türelme hozzá,csak azt szerette, ha a képekről mesélek valamit. most 4 évesen türelmesen végighallgatja. nem lesz gond vele, nyugi..
2008. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!