Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vennél rá egy 2 éves...

Hogyan vennél rá egy 2 éves gyerkőcöt, hogy megegye a "felnőttes" kajákat?

Figyelt kérdés
Jóformán csak tésztát, kenyeret, tojást, kefírt eszik. Főtt kajából meg a borsót szedegeti a kajákból, de semmi rendes kaját nem akar megenni. Sem a leveseket, sem a rakott kajákat nem eszi, pedig nem főzök sem sósan sem fűszeresen. Mit főzzek neki?
2009. aug. 20. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a borsópörköltes nokedlivel szerette meg a főttkaját.utána a levesbe nagyon sok tésztát raktam,mikor etettem,a tészta alá dugtam a zöldségeket és azt is megszerette.tehát én furfangos voltam,kicsit becsaptam,de mára már mindent(szinte)megeszik. 22 hónapos lányom van.
2009. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy szépen "kidíszíted" az ételt neki. Ne gondolj valami bonyolult dologra. Én úgy csinálom, hogy például a különböző színű ételeket olyan gusztusosan egymás mellé rakom, mint egy étteremben. Tehát: tört krumpli mellett a hús szépen apróra felszeletelve, mellette paradicsomszeletek, paprikaszeletek, vagy a tejbegríz, puding, stb. feldíszítve egy kicsit. Igaz, 2 perc alatt oda a szép szervírozás, de vannak gyerekek, akikre ez is étvágygerjesztő hatással van.
2009. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keksz, kenyér, joghurt, paradicsom, borsó, répa,ezeket eszi az én 15 hós lányom. Normálisat még ő sem eszik. Nála az a baj, hogy csak azt eszi amit meg tud fogni. Nem kell eröltetni fő hogy eszik valamit, és hogy legyen kellő vitamíntartama. Én is hiába rakok elé szendviset, leeszi a kolbászt, kenyér semmi. Majd kialakul.

Ha meg gyors eredményt akarsz akkkor meg tedd elé a kaját ha nem eszik vedd el tőle de ne adjál mást. Kegyetlen dolog tudom, ha nyavajog hogy éhes, add a meg nem evett kajáját. Elöbb utóbb elég éhes lesz hozzá hogy megegye. De hogy ez a játszma meddig megy, nos lehet egész napos nem evési szrájkja. Szülőfüggő feladat. Én csak egy szer csinálom meg egy nap. Nem eszi meg nem kap mást, következő etetésnél arra ügyelek, hogy olyt kapjon amibe vitamín van és szereti, de nem édességként megy.

2009. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Idővel rákap mindenre. A lányom 3 éves, és olyan rapszodikus, hogy egyik nap bármit elé tehetsz, másnap meg "ezt nem szejetem", pedig előző nap kétpofára ette...
2009. aug. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: jó szaftos kajákkal le lehet venni a legtöbb gyereket a lábáról, főleg, ha hagyod egy kicsit "disznólkodni", pl. tejszínes csirkemell csíkok, ha a csíkokat mártogathatja, stb. szóval kicsit fel kell turbózni az evést, nem fogja megszokni, nyugi, megtanul majd rendesen enni, de a lányom pl. kézzel eszi a cukrozott meggyet, máshogy nem "buli" és tök maszat utána de kit érdekel, ha ilyen értékes dolgot megeszik? Remélem értelmes voltam...üdv.
2009. aug. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sehogy se próbálnék meg rávenni egy gyereket semmire se!Az én gyerekeim úgy szoktak a felnőttes kajához,hogy mindig együtt ebédeltünk,neki odatettem az ő saját kajáját,én kiszedtem az enyémet és készitettem oda egy kiskanalat!Közben elkezdtem dicsérni azt az ételt,amit én ettem,hogy hm,de finom,hm,de jó,mig a gyerek felfigyelt rá.Aztán kért belőle,az oda készitett kiskanállal adtam pár kanállal és egy idő után már ő is azt ette!Hát igy valahogy!Csak kitartás!:)

2009. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!