Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A csikizés miért vált ki...

A csikizés miért vált ki nevetőgörcsöt (főleg) gyermekkorban?

Figyelt kérdés

Nem tudom mások,hogy vannak ezzel,de én kíváncsi vagyok erre,van e valami magyarázat (szerintem biztosan van).

Én kiskoromban nagyon csikis voltam (az öcsém még annál is inkább) és én magamon azt tapasztaltam,hogy kb kamaszkorban elmúlik.

vannak akik még gyermekkorban sem csikisek.



2012. dec. 1. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem nem múlt el, ha lehet még csikisebb vagyok, mint gyerekként.
2012. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is egy olyan dolog, amit meg lehet tanulni és így nagyobb korban már jobban tud magán uralkodni az ember, akkor is, ha nagyon csikis neki.


A gyerekek hangulata is sokkal csapongóbb. Az egyik percben annyira sír, hogy nem tudod, mi érhette, fél perc múlva meg már nevet. A felnőttek beállnak egy szintre és onnan csak lassan és csak kicsit változnak.


És azt is szokták mondani, hogy a gyerekek bőre érzékenyebb. A bőr is egy érzékszerv és az idő során az is kevésbé érzékeny lesz.

2012. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem arról van szó,hogy egy felnőtt mennyire tud magán uralkodni,

mert ha tud magán uralkodni attól még lehet csikis,attról még ugyen úgy érzi,de valamért nevetést vált ki a csikizés az emberekből.

nem a bőrünk az a pont ami miatt nevetni kezdünk,ha megcsikiznek,ha nem az a bőr alatt van. talán valami izom,ami érzékeny,és ha nem is vagyunk csikisek de valaki megcsikiz vagy megérinti azt a pontot(ami miatt ránk törhet a nevetés) elkezdünk mocorogni,nem maradunk moccanás nélkül,mert érzékeny az a pont.

csak az egészből azt nem értem,hogy ilyen esetben miért kezdenek el nevetni egyes emberek,mi vált ki nevetést? -talán az érzékenységgel vagy össze függve?

de ha érzékeny az a pont miért nevetünk?


ezt a csikisséget ne mlehet szerintem a lelki állapothoz kötni,attól még,hogy valaki rossz lelki állapotban van lehet csikis és ,ha valaki kiegyensúlyozott,jó lelki állapotban van attól még lehet NEM csikis is.


volt nekem 2-3 évem amikor kifejezetten rossz lelki állapotban voltam és az igaz,hogy akkor már nem voltam olyan csikis(de szerintem csak azért mert kamasz lettem,komolyodtam és már nem neveted nagyon ha esetleg megcsikiznek)de ha megcsikizett valaki,vagy megfogta azt a pontot (szerintem izmot) ami csikis akkor ugyan úgy elmosolyodtam,és arrébb mentem reflex szerűen.


vszerintem lehet ezekre a kérdésekre válaaszt,de mi?

és miért?

ez a pszichológiához köthető?

2012. dec. 4. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen ahhoz köthető, keress fel pszichológust...
2012. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!