Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez jó hatással...

Szerintetek ez jó hatással van rá? Vagy később lehet ettől baja? Januárban lesz3-éves a kislányom és nem érdekli a mese, inkább szörnyes filmeket akar nézni.

Figyelt kérdés
King-Kong,Scobby-doo,persze a filmes változat.Ezeket akarja csak nézni mást nem.Jó hatással van ez rá?Mit csináljak ne engedjem hogy nézze?
2012. nov. 26. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam decemberben lesz 3 éves, de fogalma sincs ezekről, amiket írtál. Egyszerűen nem ismeri, csak a neki való, kevésbé kártékony meséket: Bob meste, Sam a tűzoltó, Micimackó, Pimpa, Pingu, Bogyó és Babóca stb.

Ne engedd, hogy kontroll nélkül nézhesse a Tv-t (reklámokat, ijesztgetős filmeket).

Szépen szoktasd rá, hogy minden nap ugyanabban az idősávban (pl. uzsonna és vacsora között) nézhet mesét, de te válogatod meg, hogy mit.

2012. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném. Ki tudja, milyen szorongásokat indít el benne...

Egyébként hol találkozott ilyen filmekkel? :o

2012. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném. Ezek még ne neki valóak. Egyáltalán nem is kellene még ezeket ismernie. Én úgy intézném a dolgokat, hogy akkor inkább ne is nézzen semmit, játsszon csak a játékaival vagy olvasnék neki valamelyik mesekönyvből.
2012. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a tv-ből:(Volt a hétvégén is és ahogy nézegettük mit nézzünk,leragadt és sírt csak hogy azt nézze.
2012. nov. 26. 11:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom látott egy idősebb gyereket ilyen filmeket nézni, magától nem hiszem hogy nézné, mert egy 3 éves még nem értheti ezeket. Szerintem se engedd hogy nézze, neki még olyan mesevilág való, amiben nincsenek szörnyek és egyéb gonosz lények.
2012. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor le kellene szoknotok arról, hogy a jelenlétében tévéztek. Igen, van, akinek ez lemondás, de ez esetben szerintem muszáj.
2012. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen káros. Ha szóban mesélünk a gyereknek, nem baj ha vannak ijesztő szereplők/részek, pl. gonosz sárkány vagy varázsló, mert a gyerek a saját fantáziájával szűri. Tehát csak annyit képzel el belőle, csak úgy jeleníti meg magának vizuálisan, amennyit fel tud dolgozni. Ha viszont a TV-ben látja, nem működik ez a szűrő, ezért sokat árthat, pl. rémálmokat okozhat, félelmeket válthat ki.
2012. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!