Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell elkezdeni a bilire...

Hogy kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

Első gyerkőcöm van!Másfél éves múlt!Néha fürdés előtt már belepisil a bilibe de újabban hisztizik ha ráültetem!

Ki mikor és hogyan kezdte a bilire szoktatást!


2009. aug. 16. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kicsit korai (bár van baba, aki ilyenkor is elfogadja a bilit). Mi arra figyeltünk, hogy ő szóljon, h a bilit akarja, minthogy a nadrágba menjen. Fel kell kínálni a lehetőséget, és nem erőltetni. Erről nagyon sok leírást, tanácsot találsz a neten. Érdemes jól beleásni magatokat, a pároddal együtt. A lényeg, hogy ne kényszerítsd! Mert lelki traumákat okozol neki, és ez felnőtt korára is kihat (a megfelelési kényszer).
2009. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyéves a fiam, kb. 1 hónapja van bili a fürdőszobában. Néha elvisszük a játékait pisilni. Van úgy, hogy ő megy, és ráül csak úgy ruhástól, és mondja, hogy pí-pí (pisi:)). Egyébként meg egyfolytában ott van, ahol én. A vécére is jön velem szinte mindig, ilyenkor általában ő is ráül a bilire. De ennyi. Egyszer megpróbáltam pelus nélkül, de nagyon meglepődött, és felállt, szóval neki ez még korai. De ismerkedés szintjén úgy gondolom, nem ártok vele. Tudja mire való, tudja, hogy én is pisilek a vécén, és a bilibe is azt kellene. Nálunk ez még amolyan játék, meg legalább nagy komolyan elfoglalja magát, és nem a vécépapírt tépi miszlikbe, amíg én végzek:)) Majd ha úgy látom, ismét megpróbálom konkrétra venni.


A barátnőm kislánya már másfél évesen szobatiszta volt, de őt nagyon érdekelte ez a dolog, és sokat volt nyáron meztelen fenékkel odakint, így rájött a dologra gyorsan.

Az unokahúgom pedig most múlt három, és kb. egy hónapja megy mindig minden a bilibe.


Ez abszolút gyerekfüggő. Figyeld a reakcióit. Ráértek.

2009. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is játszunk a bilivel, (13 hós) viszont egyik nap láttam, hogy nagyon erőlködik, mindig nehezen kakil és mondtam neki, hogy megyünk bilizni? Erre magától berohant a fürdőbe, még el is esett, mert nekifutott szegény a kádnak, de gyorsan lekaptam a pelust, ráült a bilire és nyomott egy bogyót.:)

Fürdés előtt is mindig megkérdezem, de akkor nem ül rá így magától.

Ma este állt míg az apa engedte a vizet és bepisilt. Mondtuk neki, hogy a bilibe kellett volna, erre beleállt a bilibe.

Tudja, hogy mire való, de nem erőltetem.

Ott van, szemelőtt van mindig, ha akarja úgyis fog szólni.

2009. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Akkor majd figyelem a jeleket én sem szeretném eröltetni!
2009. aug. 17. 07:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!