Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Díszitsük együtt a fát vagy...

Díszitsük együtt a fát vagy még ne?

Figyelt kérdés
3édós fél éves a kislányom,karácsonykor sztetek díszitsük együtt a fát?eddig mindig rábiztuk vkire amig feldiszitettük.Meddig lehet még ezzel a Jézuskáks szöveggel"bolondítani?"
2012. nov. 21. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek mindig jó,ha bevonjuk a díszítésbe sütemény készítésbe stb...így igen vonjátok be őt is,és igen lehet még a Jézuskát emlegetni sokáig (6-éves)
2012. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az első perctől együtt díszítettük, de az ajándékot azt a Jézuska hozta.

Hát, ha a nagylányomból(14 éves) indulok ki, ő kb 7 évesen jött rá, hogy tőlünk kapja.

2012. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi is mindig együtt diszítünk,de ettől még az ajándékot a Jézuska hozza..
2012. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mai napig kedvenc élményem a fadíszítés (kicsiként bevontak) :) Én biztos együtt fogom a gyerekemmel díszíteni, és együtt fogunk sütit is sütni :) Alig várom, hogy a kinyújtott tésztából figurákat szaggassunk, és cukormázzal díszítsük mindegyiket :)
2012. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 40 éves leszek hamarosan,de a szüleimnél még mindig a Jézuska hozza...és ez nálunk is így van,és így is lesz!A gyerekek-20 éves,4 éves,7 hetes-így szokták meg.Én úgy gondolom,amíg élek/élünk ez így is marad.A szüleimnél is.Soha nem láttuk a bátyámmal a fa díszítését,és imádom ezt az "illúziót",hogy a Jézuska hozta.Nagyon jó érzés a gyereken is látni ezt az izgalmat,hogy vajon milyen fa "érkezett"?
2012. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tavaly mi is bevontuk a fiamat a díszítésbe, akkor még csak 1,5 éves volt. Nagyon óvatosan adogatta a díszeket. Idén sem lesz másképp. Neki a Jézuska teszi a fa alá az ajándékot, titokban.
2012. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mikor mi kicsik voltunk,és hát ugye hittünk a Jézuskában,akkor mindig mentünk addig vagy a mamához,vagy a szomszéd vigyázott ránk amíg anyuék feldíszítették a fát,aztán kisebb tesómnál már ő is csatlakozott,és hát együtt díszítettük a fát a Jézuskának,hogy hozzon alá szép csomagokat nekünk.most hogy van gyermekem,mi is ugy csináljuk,már az elejétől fogva,hogy ő is résztvesz a fa díszítésében,ugyan azzal a mondókával,hogy a Jézuskának ha tetszik rak alá ajándékot.a fát is együtt vettük meg mindig.most 3 éves a fiam.

hát hogy meddig lehet vele elhitetni?passz.van akik nagyon korá rájönnek az "árulásra",de avnnak akik sokáig hisznek a dajkamesékban :)

2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a kisfiam. Mi együtt díszítjük a fát, a házat, a kertet, együtt sütünk - főzünk, együtt takarítunk, így készülünk Jézuska érkezésére. Közben énekelünk, együtt vagyunk. Mi elmondjuk a kisfiunknak, hogy a Jézuska hozza az ajándékot, de az ünnepre hangolódást és a várakozást éppen a közös programokkal erősítjük.

Mikor kész van minden, sétálni megyünk, apa visszaszalad zsebkendőért (becsempészi az ajándékokat a fa alá). Mikor sétálunk, belesünk az ablakokon és ahol már égnek a lámpák a karácsonyfán, ott már járt a Jézuska, ezért sietünk haza, mert nem szeretnénk elkerülni :) Hazaérve apa felkiál, "Ott szalad, látjátok?" Bent pedig már a fa alatt várnak az ajándékok.

Nekem gyerekkoromban is így volt, nekem ez így szép és így szeretném tovább adni.

2012. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amióta megszületett, azóta együtt díszítjük a fát, szerintem ez akkora élmény neki és imádom a karácsonyfát, hogy gyerekmagasságban van az összes dísz :)
2012. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!