Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom, korai kérdés, de :Hogy...

Tudom, korai kérdés, de :Hogy rögzítitek majd a karácsonyfát, hogy ne essen a gyerekre? Akkor lesz 2 éves a lányom, de mindenre fel akar mászni, leszedni, stb.

Figyelt kérdés
2 szekrény van, amire esetleg fel lehetne tenni, de azok meg elég alacsonyak, így lehet, hogy azokról is le tudná húzni. Szóval érdekelne, ki hogy oldja meg...
2012. okt. 26. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tavaly 10 hónapos volt a lányom, akkor már kapaszkodva közlekedett. Mi kikötöttük fát. Két radiátorhoz lett kötve, így nem dőlt el.
2012. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
egy asztalra állitjuk fel majd a 1m fát ha ennél nagyobb akkor talapzat (vagy éllö fa lesz edényben)be asarokba és megmondom neki ne huzkodja . megért egy évesen is látott már fát akkor se piszkálta jobban érdekelte a szaloncukor amit leevett rola:D
2012. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak jövőre lesz ilyen problémám, de gyermekkoromban a szüleim mindig kikötötték. Mindig plafonig érő élő fenyőnk volt, és még volt olyan karácsony is, amikor macskánk volt és imádott fára mászni. Radiátorcsőhöz, szekrényhez volt kötözve több irányból. És persze anyu mindig igyekezett az eszünkben tartani, hogy a játék hevében is csak óvatosan közeledjünk a fához :-)
2012. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben volt a fiam 2 éves.

Nálunk a fa mindig egy kb. 70 cm magas asztalkán van, alatta az ajándékok.

Semmi probléma nem volt, engedtük első este, hogy megfogdossa a tűlevelet, díszeket (szigorúan felügyelettel), utána már nem izgatta a kérdés, csak gyönyörködött benne.

2012. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gabszem ***** válasza:
Kislányom Karácsonykor lesz 10 hónapos, majdnem 11. Már most álldogál, felkapaszkodik mindenre és amúgy is nagyon szeret rombolni, pakolni. Úgyhogy mi biztos "bababiztos" helyre rakjuk majd a fát. :)
2012. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves volt kislányom az első karácsonyán..ez lesz neki a 4. karácsony és soha nem kötöttük ki a fát és soha nem is volt gond.Mindig felügyelettel megtapizhatta azt amit akart aztán nem volt érdekes a dolog....persze azért felügyelet nélkül nem lehetett kettesbe a fával.
2012. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk sajnos csak 1 szoba van. A konvektor a szoba túlsó felében van, és a szekrények is. Szóval valahogy a falhoz kellene kikötni... Tavaly még nem tudott menni, így nem volt gond. Egyébként karácsony előtt lesz a szülinapja.

2012. okt. 26. 11:30
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyökeres fenyőt veszünk minden évben.Egy vödörbe van beleültetve ami tele van földdel.Azt gyerek legyen a talpán aki felborítja.Felmászni meg csak egyszer akar mert megszúrja a tűlevél aztán tisztes távolból nézi csak.Nálunk még sosem volt ebből baleset.
2012. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Soha nem kötöttük ki a fát, három gyerekem van, de mindig elkerültük, hogy lerántsák. A nappaliban a sarokba szoktuk tenni egy kis asztalkára, és mellette van a kanapé. Én is féltem tőle eleinte, hogy lesznek balesetek, de nem.
2012. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi bizony kikötöttük, így nem kellett folyton a sarkában lenni a gyereknek, meg folyton rászólni. Nyugodtan megnézegethette a díszeket (műanyag és természetes díszeinke vannak). Fiam amúgy explorer típus, ha nem hagyom h felfedezze velem a dolgokat, akkor talál módot arra h egyedül tegye:) Ha más megoldás nincs, akkor tipli a falba v a mennyezetbe, kis kapmó az ablak v ajtófélfába, és egy vastag damillal lehet rögzíteni, nekünk legalábbis ennyit megért a nyugalmunk. Anno amúgy olvastam itt olyan ötletet is h a járókába tették a fát:)
2012. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!