Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egykés egyedülanyukák, mit...

Egykés egyedülanyukák, mit csináltok most a gyerkőccel a hétvégén?

Figyelt kérdés
Mi itthon vagyunk, ketten, főztünk, takaritottunk, játszottunk, olvastunk. De nagyon szomorú vagyok igy is, mert nagyon egyedül vagyok. Nincs kedvem nevetni, boldogtalan vagyok, hogy a kicsimnek ilyen magános kis élete van mellettem. Mig mások jönnek mennek családostul, addig mi a négy fal között tengetjük az életet. Belefáradtam, hogy eljátszam a happy-t, elég volt. MEg akarok halni, pedig miatta élnem kellene, de én hoztam erre a magányos világra, én tehetek róla, hogy ez a sorsa.
2012. okt. 14. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért de mi mindig szinte apu nélkül csináltunk mert ő olyan otthon ülős. Te is eljárhatsz vele nem kell ahhoz apa is.
2012. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem apára gondoltam, csak olyan magányos vagyok. Ezt nem nekem találták ki, de ez van sajnos... Nagyon rosszul érzem magam és lelki-ismeretfurdalásom van a kicsi miatt. Itt van apuka, de nincs benne köszönet. Igy is magányos vagyok. Sosincs velünk, szinte egyedül nevelem a picit.
2012. okt. 14. 13:17
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát nálunk olyan ocsmány idő van, hogy kizárt, hogy ma kimozduljunk. Mivel elég későn keltünk, még csak most fő az ebéd, én közben filmet nézek, a fiam meg mesét néz, meg játszik. Majd ebéd után közösen sütünk sütit.


Hogy érted azt, hogy te tehetsz róla, hogy "ez a sorsa" (mi a sorsa? igazából nem értem, mi a gond), miről tehetsz te? Nálunk sincs igazán gyerektársaság, a barátaimnak nincsenek még gyerekei, a családban sincs több gyerek, csak a fiam, így hétvégén nincs gyerekek között, de ettől még csinálunk ezt-azt, el szoktunk menni sétálni a városba, megyünk kirándulni, a múzeumokat is nagyon szereti, meg sokminden hasonlót csinálunk hétvégente, főleg ha jó az idő. Pedig én aztán tényleg egyedül nevelem, születése óta. De ezeket kettesben is tök jól lehet csinálni, vagy elhívom a barátaimat, nem baj az, hogy időnként felnőtt társaságban van.

2012. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap jó volt, mert délelőtt jött az apja, én plázáztam, ők csavarogtak kicsit, aztán utánam jöttek. Délután tesóméknál voltunk, de ez rendkívüli alkalom, ritkán járunk oda, csak most születésnap volt.

Ma délelőtt vasaltam, főztem, játszottunk, olvastunk.

Mivel csúnya idő van, délután nem megyünk sehová. Pláne, mert kéne kicsit takarítani is.

De szoktunk menni gyerekes barátokhoz. Vagy ha ők nem érnek rá, akkor csavargunk. Játszótérre nem megyek vele, az túl sok fájdalmat okoz, amikor látom a büszke apukákat a gyerekekkel, meg a boldog kis családokat. Itthon van az udvaron játszótér, inkább maradunk.

De szoktam vele menni pl a vasútállomásra, imádja nézni a vonatokat (lány létére), parkba, múltkor mondta, hogy menjünk be egy templomba (amúgy nem vagyunk vallásosak, de mivel kíváncsi volt, bementünk).

Sokszor nekem is nehéz, borzasztó magányos vagyok, és akárki akármit mond, a gyerekkel töltött idő sajnos nem kárpótol teljes mértékben. Mert mást ad a gyerek, és mást egy szerető, gondoskodó társ. :(

El kell terelni a gondolatokat, csak az a megoldás. Amikor építőkockázol, vagy mesélsz, közben ne kalandozzanak el a gondolataid, próbáld meg beleélni magad teljesen. Igen, nagyon nehéz, de muszáj.

2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
mit nem neked találták i?azt hogy van egy gyerek akiről gondoskodni kéne?mennél valamerre,csinálnál mást,csak miatta nem tudod,mi az ami lefáraszt,ilyen hangulatba hoz?tegyél be egy jó kis zenét,és hangosítsd fel,táncolj,énekelj,nincsenek szüleid,barátaid?ismerős anyukák?hívd át őket,vagy menj át te.a világ nem magányos,hisz tele van élményekkel,ha te bezárod a te magányos világodba akkor ő is szomorú,és lelki beteg lesz.vidd el egy játszóházba,vagy ülj be egy mekibe.annyi de annyi minden van amit meg lehet tenni.
2012. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Most mi is itthon vagyunk, mert beteg. Nem mondom, hogy minden hétvégén programokat csinálunk, de sokszor. Lehet azt kettesben is, bár tény, hogy bizonyos értelemben nehezebb. Van amikor barátokkal csinálunk programot, van, hogy nagyszülő, tesó jön, de az is havonta kb. egyszer, mert mindenki messze lakik. Szóval azért, mert apuka nincs vagy nem ér rá, még ki lehet lépni a lakásból, és sokszor még pénz sem kell hozzá. Persze van, hogy nekem is rosszabb kedvem van, de ez azzal is előfordul, ahol van apuka.
2012. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne depizzél, menjetek ki a szabdba, én is azt csináltam tegnap, ma meg müpában voltunk. Nézzél szét a neten, biztos vannak gyerekprogramok a környéken. Kreatívkodjatok, vagy menjetek bicózni, hintázni, barátnőzni, keresztanyuhoz, nagyihoz, moziba. Legritkább esetben megy mindkét szülő főleg egyszem gyerekkel, az egyik rendszerint a házimunkát végzi.
2012. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Barátnőm nincs, rokon se nagyon. Anyuék vannak, de nem akarok örökké a nyakán lógni.
2012. okt. 14. 20:11
 9/16 A kérdező kommentje:
Hogy mi nem megy? Az, hogy jó kedvem legyen. És igen, attól tartok, hogy bezárom az én magányos világomba. Mert minket nem hiv senki át, ha meg mi hivunk, akkor meg nem ér rá, most nem, majd máskor, stb... Elegem van, nem megy ez nekem.
2012. okt. 14. 20:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj játszótéren anyukákkal.
2012. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!