Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislány miért nem akar...

3 éves kislány miért nem akar kakilni, ha kell neki?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom mostanában nem akar kakilni,de látjuk hogy nagyon kell már neki és szenved,de leugrik a wc-ről hogy ha pisil és azt mondja hogy nem kell kakilni.Mindent kipróbáltunk és nem segít semmi,az orvos meg kuppot adott de minden 2naponta kuppozni nem szeretném.Szirupot is adok neki kakilágyítót.Nem értem mi lehet vele

2012. okt. 5. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Feltehetően rossz emléke van a székelésről. Kemény volt a kakija, és fájt a feneke szegénynek. Emiatt halogatja minél tovább. Magyarázd el neki, hogy minél több ideig a pocakjában tartja, annál nehezebben fog előbújni a popsijából. Amikor érzi, hogy kakilnia kell, mindjárt csücsüljön a wc-re.
2012. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van valami rossz emléke, vagy gátlása, próbálj gondolkodni, hogy mi lehet az, és beszéld át vele. Ülj le mellé, és fogd a kezét, amíg sikerül neki, hátha segít. Nálunk is volt ilyen, de megoldódott. 3 napig visszatartotta, mert nem én tudtam tisztába tenni egy betegég miatt, hanem a nagyi, aki vigyázott rá ( én is ott voltam, csak nem tudtam felkelni), valahogy nem úgy csinálta, ahogy én szoktam, vagy valami történt, vagy csak amúgy is kivolt, mert nem tudtam vele úgy foglalkozni, és így reagálta le. A kicsik nagyon érzékenyek, türelem!
2012. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!