Bölcsőde vagy családi napközi?
Nekem anya egy családi napköziben dolgozik, szóval azt tudom, h ott milyen, mert gyakran bemegyek én is segíteni. Bölcsödében sokat voltam gyakorlaton a szakmám miatt.
Én azt mondom, h ha egy szülő megteheti anyagilag, sokkal jobb a Cs.napközi, mert sokkal kevesebb gyerekre kell figyelni, és így 1-1 gyerek több figyelmet, gondoskodást tud kapni, és egyénileg is fejleszt(het)ik.
Am' nagyon gyakori, h vki elkezdi a családi napközit, és amint felveszik bölcsibe, átviszik.
Mi szeptemberben kezdtünk egy családi napközit - nem akarok várost megnevezni- nekünk csalódás volt - még pár hét és óvodás lesz a gyermekünk.
Tavasszal ebben a napköziben szerveztek egy nyílt napot és ekkor a szülők kaptak több oldalas bemutató anyagot - ennek jó része összeollózott szakmai szöveg illetve a rendszeres, visszatérő programok ünnepek felsorolása volt továbbá mire fektetnek nagy hangsúlyt - egészséges ételek, időjárástól függően lehetőleg mindennap friss levegőn eltöltött idő, minden nap gyümölcs bla, bla, bla.
Mindenesetre a leírtak tetszettek. Na de mi a valóság?
Szomorú vagyok, mert becsapva érzem magam, mert fizettünk a leírtak és a vezető által elmondottak alapján egy szolgáltatásért, amit nem kaptunk meg.
Egészséges táplálkozás: menzakaja, legolcsóbb kenyér, tej, joghurt stb. Ezt megkapja az állam intézményben is jóval kevesebbért.
Saját szememmel láttam egyszer, amikor mentem a gyerkőcért délben, hogy az ebédhez járó szőlőt (étlapon is ki volt írva) egy gyerek nem kapta meg, a gondozónő levette az éthordó tetejét, majd szépen visszatette a fedőt és félretette az edényt, amiben a gyerekeknek járó szőlő volt. Úgy jöttünk el, hogy nem kapta meg a gyerek még útravalóul sem azt ami járt volna - és most nem annak a pár szem szőlőnek az áráról beszélek, hanem a hozzáállásról.
Ezek után megkérdezem, hogy vajon tízóraira kapnak egyáltalán gyümölcsöt?
Gyönyörű, napsütéses tiszta októberi-novemberi időben bennt kuksoltak a szobában. Miért nem mentek ki a friss levegőre?
A beharangozott, reklámozott rendszeres (havi), az árban foglalt programok közül, eddig még semmi nem valósult meg. Sehova nem mentek, sokszor még sétálni sem.
A hangoztatott - csak 7 gyermek lehet a csoportban - szlogen sem fedi teljesen a valóságot, ugyanis a fél napra beíratott gyerekek nem számítanak 1 főnek, hanem 2 félnapos gyerek tesz ki egy főt. Persze a propaganda anyagban ezt az apróságot elfelejtették leírni. Így simán 10-12 gyerek is van egy csoportban jóval kisebb helyiségben, mint mondjuk a bölcsődében, ahol nem sokkal van több gyerek - persze az óvodában már 25-30-as létszámok lesznek, de most még nem ott vagyunk.
Hiányzás esetén is ki kell fizetni a gondozási díjat, igaz az étkezést lemondják, de ez a legkevesebb. Ez is már csak akkor derült ki, amikor beírattuk a gyereket és ezután adták oda a szerződést.
Ha még jópár hónap lenne hátra az óvodáig, biztosan elhoznám innen. Sima gyerekfelügyelet, semmi más. Egy állami bölcsődében is többet kap a gyerek és nem kerül akkor sem annyiba, mint egy családi napközi. Persze tisztelet a kivételnek.
Most már tudom, hogy nem a marketing anyag számít, hanem csakis azokat a szülőket kérdezném meg, akik abba az intézménybe hordják a gyereküket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!