Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves Fiamat nagyon nehezen...

Két éves Fiamat nagyon nehezen altatom el? Hiperaktív gyerekek anyukáitól kérdezem.

Figyelt kérdés

Majd elalszik már fekvés előtt, de mikor letesszük a kiságyba teljesen felpörög, s mindent kitalál, csak hogy aludni ne kelljen. Máskor meg heteken keresztül pikk-pakk elalszik. Mozgékony nagyon, de talán azért nem túlzottan. Ha megkérem valamire, akkor azt az esetek döntő többségében elvégzi. Akaratos, hisztis, de kezelhetően - de csak úgy nrmális 2 éves szintjén hisztizik. El lehet vele végezni a bevásárlást ... nem tudom mit írjak még.

Az alvással mindig gondok voltak, már kiskora óta, de mindig csak időszakosan.

Hiperaktív, vagy fogadjam el,hogy Ő ilyen nagyon nehezen elalvó fajta?


2012. okt. 4. 15:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy miután végre elaludt, sokszor úgy kell kirobbantani a kiságyból, úgy alszik, ahogy letettem.
2012. okt. 4. 16:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvass utána, hogy pontosan mit is jelent, ha egy kisgyereke hiperaktív! Mert nem csak annyit, hogy túl mozgékony a gyerek. Ettől sokkal több tünete is van a hiperaktivitásnak.

Az én 2 éves fiam dettó, mint a tiéd, én is feltételeztem róla, hogy biztos hiperaktív, aztán jobban utánaolvastam, hogy mit is jelent és a jelek nagyon kevés részét tapasztaltam csak a fiamon, annak ellenére, hogy egy pillanatra sem tud megülni a fenekén.

Amúgy nálunk is voltak gondok az alvással, de aztán én kitapasztaltam, hogy mik azok a dolgok, amiket elalvás előtt nem lehet csinálni, különben csak sokára alszik el. Illetve kitapasztaltam azt is, hogy mikor fárad el annyira, hogy ne legyen kínok kínja az altatás. Nálunk így működik a dolog és nincs gond az alvással, pedig régen voltak aztán hisztik előtte.:)

2012. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves elírás lenne?

vagy tényleg egy 2 éves gyerekre húznád rá a "súlyos figyelemzavar" betegséget ami 6 éves kortól mondható ki???


most komolyan, nincs elég baj a világban? igaza van az elsőnek, olvass utána!


szerintem ez nagyon sértő a hiperkativ gyerekekre nézve, hogy unatkozó anyának valami nyűgje van akkor rögtön hiperaktiv a gyereke és hetente van egy-két ilyen kérdés, még babák témakörben is! nem akarok bunkó lenni, de muszáj megkérdeznem, arra nem gondoltál, hogy te csesztél el valamit?

2012. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja, de attól még nem hiperaktív. Egy 2 évesről ilyet nem is lehet megállapítani. Nem megy neki pikk-pakk minden, ilyen egyszerű. Nincs olyan gyerek, aki mindenben tökéletes lenne, a tiednek és az enyémnek az alvás megy nehezen.

Ettől még azt sem hiszem, hogy elcsesztem.

2012. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, ne haragudj! eszembe se jutott azt állítani, hogy te bármit is elcsesztél!!!

csak kicsapta nálam a biztosítékot, hogy 2 évesről érdeklődik, hogy hiperaktív-e. előbb inkább gondolja végig, hogy mindent jól csinál-e, persze elhiszem, hogy egyszerűbb egy súlyos betegségre fogni, de talán nem kéne :)

2012. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3. és egyben 5. válaszoló!

Nem, képzeld nem "csesztem el" semmit!!!!!! Valamint nem unatkozó, hanem AGGÓDÓ anyuka vagyok, a kettő meg az én nézetemben ég és föld. Eszembe sem jut ráhúzni semmilyen súlyos betegséget a Fiamra, csak keresem a miérteket - teszem hozzá már hónapok óta, s ezért akartam a hiperaktív gyerekek szüleitől tapasztalatot gyűjteni!

Valamint legközelebb az ilyen kérdésekre akkor válaszolj, ha

1.: Hiperaktív a gyereked - mert ugye azoktól az Anyukáktól kérdeztem

2.: Ha érzel magadban annyi emberséget,hogy nem leszúrod, az amúgy egy teljesen normális kérdést feltevőt, hanem emberséges módon válaszolsz normálisan, vagy haladsz tovább s lakatot teszel a szádra.


Képzeld utánaolvastam, s bizony vannak csecsemő ill. kisgyermekkorban is már erre utaló jelek...


Szóval lehet nem támadni kéne, hanem visszakérdezni, hogy miért is teszi fel valaki azt a bizonyos kérdést.


További szép napot!

2012. okt. 5. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!