Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos fiam még mindig...

21 hónapos fiam még mindig alig beszél. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Csak olyan szavakat mond (azt se nagyon tisztán), hogy mama, anya (ez inkább csak nnnya), bumm, hamm, baba. Meg mostanában mintha mondaná, hogy inni. De inkább csak olyanok vannak, hogy mutogat a dolgokra és mondja, hogy óóóóóó, meg heeee. Mit tudnék tenni?
2009. aug. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, várj türelmesen, egyszer csak elkezdi és utánna meg vissa fogod sirni, amikor még csöndebn tudodd lenni. (Nekem is igy volt a fiaimmal, ök legtöbbször késöbb kezdenek beszélni.)
2009. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged ez zavar,akkor vidd el egy gyerek orvoshoz és kérjél beutalót korai fejlesztőbe.Nem tudom merre felé laksz,van-e ilyenre lehetőséged,mi jártunk Sopronba,és nagyon jó volt.

DE:

ha semmi nem indokolja,pl koraszülöttség,oxigén hiány születéskor,akkor szerintem is várj még a vizsgálattal.

Mi koraszülöttek voltunk,és a mozgásunk is kicsit döcögősen indult 10 alkalom gyógytornára volt szükség,hogy beinduljon a forgás,rugózás ,ülés,mászás,állás.

31 hónaposan kerültünk készség fejlesztőbe,18 hónapos szinten volt akkor a beszéde,és 5 hónap alatt elértük,hogy megtanult beszélni a fiam.

2009. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem volt koraszülött, meg semmi ilyesmi nem volt, amúgy nagyon értelmes kisfiú is, mindent megért, csak kicsit aggódok, hogy nem beszél. Jövő hónapban kezdi a bölcsit, ezért is jó lenne, ha már szavakkal ki tudná fejezni, hogy mit akar.

Pécsen lakunk, biztos itt is van korai fejlesztő (anyukám is ilyesmivel foglalkozik, csak nagyobb gyerekekkel, iskolásokkal), meg fogom tőle kérdezni, hogy hova érdemes fordulni. Persze nagyon remélem, hogy csak én aggódom túl, de akkor lennék nyugodt, ha mindent megtennék annak érdekében, hogy elkezdjen beszélni. Mondjuk többen is mondták, hogy majd ha bekerül a bölcsibe, akkor hamarosan elkezd beszélni. Remélem tényleg így lesz.

2009. aug. 4. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 és fél évesen kezdeet el beszélni.Úgyhogy nyugi.
2009. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mostmár jövő hónapban két éves lesz, és még mindig semmi :( Egy új szó van, a hoppá. A gyerekorvos azt mondta, nem kell ezzel foglalkozni, majd elkezdi, de engem már nagyon zavar a dolog.
2009. szept. 29. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Orulja, amig nem beszel, aztan nem fogod tudni leallitani.

Persze igy egy kicsit nehezkes a kommunikalas... vili.


Nyugi majd fog beszelni. Lehet direkt verssel fogja kezdeni.

2009. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én itt a nete olvastam hogy ha 15 hónapos koráig nem beszél,vagy nem lehet érteni amit mond érdemes egy vizsgálatra elvinni.Pontosan nem tudom hová kell vinni.De ha téged ennyire zavar hogy nem beszél mindenképp járj utánna a dolognak,már csak azért is hogy megnyugodj.

Úgy tudom hogy ilyenkor hallásvizsgálatot is csinálnak.

2009. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár tényleg itt az ideje. A hallásával biztos nincs gond, pl. nagyon szereti a zenét, és mindent megért, amit mondok neki. Meg sokszor látom, hogy őt is zavajra, hogy nem tudja elmondani amit akar, egyszerűen nem jönnek ki a száján a szavak. Szerintem holnap vagy holnap után elmegyek a gyerekorvoshoz és kérek tőle valamilyen beutalót szakértőhöz.
2009. szept. 30. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!