Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyerek utálja a hajmosást?

Minden gyerek utálja a hajmosást?

Figyelt kérdés
Ötletek, hogy megszeresse?
2009. aug. 3. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mennyi idős? A mi kislányunk 2 és fél éves, és 1 éves koráig utálta a hajmosást, pedig olyan sampont vettünk, ami babáknak is jó és véletlen ha belemegy a szemébe, akkor se csípi. De mégis félt és végigordította az egészet.

Egyszer úgy próbáltuk, hogy az Ő kicsi kezébe nyomtam a sampont, és mutattam Neki, hogy hogy kell bedörzsölni a hajába. Közben persze segítettem. Nagyon tetszett Neki, aztán kicsi tükörben megmutattuk milyen vicces habos a haja, végül a zuhanyozásnál mondtam Neki hogy fogja be a szemét, és a kedvenc dalát énekelve hagyta, hogy lezuhanyozzam. Azóta is szereti, de csak nekem engedi. :)

2009. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fiam utálta a hajmosást és csak úgy tudtam neki megmosni hogy egy összehajtogatott törölközőt tartott az arcához. A lányommal szerencsére sosem volt ilyen gond, szeret hajat mosni és sosem sírt.
2009. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én még olyan sampont nem láttam ami nem csipné a szemet, a csapvíz is csipi önmagában a klór miatt hacsak nincs megsózva a fürdöviz..
2009. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is utálja, ötletem sajnos nincs, inkább igyekszem minél hamarabb végezni vele. Már akkor ordít, ha vizes lesz a feje, nem is hajlandó se hátradőlni, se előre. Magát a samponozást nem utálja, csak hogy bevizezem a haját, meg hogy leöblítem utána.
2009. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykámnak ahogy víz éri a fejét már ordít, mert nem szereti az arcába folyó vizet. A sampon ehhez képes már mellékes.
2009. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig nagyon figyeltem, hogy ne follyon a szemébe a víz. Általában ketten mostuk a haját. Apa mutogatott a kezével fent valamit, vagy játékot, repcsit ilyesmit, erre ő hátrajatotta a fejét. Én a homlokára szorítottam az egyik kezem, hogy ne follyon előre a víz és így öblíltettünk. Nekem ez vált be.
2009. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is azt nem szerette, ha a szemébe, arcába folyik a víz. Szeretni ma sem szereti, viszont nincs hiszti, ha a fürdőkád csapjánál hátradöntve mosom meg a haját- ez egy kicsit tovább tart, mint a zuhannyal, de ha sietünk időnként már azzal is engedi, csak a lényeg, hogy hátrahajtja a fejét és én úgy mosom meg (mint a fodrásznál:), csak nem mögötte állok persze, hanem a kád előtt állok-Ő velem szemben, szóval ügyeskedni kell:), de legalább nem ordít:) Egyébként 2,5 éves múlt a lányom.
2009. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 13 hónapos és ha már meglátja a samponos dobozt becsukja jó erősen a szemét. Aztán aogy ráteszem elkezdem dörzsölni, már húzódik el, na és akkor kerül a szemébe a víz, törölközőt teszek elé amíg hadja, gyorsaba mosom, mint a villám:)
2009. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam kiskoromba az volt a megoldás, hogy összehajtott törölközőt tettem az arcom elé, és végig odafogtam, amíg apa megmosta a hajam. Csak neki engedtem, a hajszárítást is :D
2009. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!