Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermeketek hogy...

4 éves gyermeketek hogy viselte a válást?

Figyelt kérdés
Elváltunk,vagyis fogunk,még csak elköltözött az apja.Nem látom hogy megviseli a gyereket napközben,viszont este már hiányolja apát,éjjel sokáig sír mire elalszik,apát keresi,reggel is az az első szava,hol van apa.(nem bírom idegileg,legszívesebben én is vele sírnék)

2012. szept. 20. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld rendbe hozni a házasságotokat a gyerek miatt. Nagyon megfogja viselni, főleg, ha nem találkozhat vele mindig, amikor szeretne.
2012. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
próbáltam kb:fél éve,megígérte hogy szakít a szeretővel,mert minket szeret...stb...aztán pár napja bejelentette ha mégis a szeretőt szereti,összepakolta a gyerek előtt a holmijait és elment...még nem is nagyon tértem magamhoz
2012. szept. 20. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 éves gyerek már nagyon sok mindent megért, felfog. El kell neki mondani, hogy apa elment, elköltözött és nem valószínű, hogy vissza fog jönni. Nyugodtan sírhatsz előtte, elmondhatod, hogy te is nagyon sajnálod. A lényeg, hogy biztosítsd afelől, hogy apa attól még ugyanúgy szereti őt, fognak találkozni és még véletlenül sem jusson eszébe, hogy esetleg ő csinált valamit. Valahogy az ő szintjén kéne neki elmondani, hogy mi történt. De kikérheted a védőnő, ovónéni tanácsát is. Persze, hogy lelkileg megviseli, hiszen ez nagy változás. Mégha napközben nem is látszik rajta.
2012. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:-( tudom ezt kellene tennem,de képtelen vagyok rá...úgy érzem az apjának a feladata lenne elmagyarázni a fiának mi történt...mindíg a neheze jut nekem,ő meg éli világát
2012. szept. 20. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Most az mindegy,hogy úgy érzed a férjed dolga lenne ez...ha nem akarod,hogy a Kisember még jobban sérüljön,mihamarabb ülj le vele beszélni.És igen,sírj előtte,ha úgy érzed.Ez is egyfajta gyász(a másik elvesztése),amit fel kell dolgozni,ki kell beszélni magunkból.Felelős vagy a gyerekért,és momentán csak te tudsz neki segíteni!Az én fiam 3 éves volt,ám én minden ezzel kapcsolatos dolgot,változást megosztottam vele,persze az ő szintjén.Ma már felnőtt,a kapcsolata rendben van az apjával,és a világgal is!
2012. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!