Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha újra bepisil...

Mit csináljak, ha újra bepisil a gyerek, de csak álmában? És meddig normális?

Figyelt kérdés
Szeptember 6-án kezdte a fiam az ovit. 2 napot ment, utána beteg lett. A múlt héten hétfőtől szerdáig itthon volt, de utána 2 napot megint ment. Mindig örömmel ment, szinte le sem ejtett, úgy otthagyott. Tegnap reggel már sírt, ma szintén (pedig reggel örömmel indul, szalad be, de már az öltözőben valamitől eltörik a mécses). Vasárnap éjjel is bepisilt, most éjjel 2szer is, ma délben megint 2szer. Meddig marad így?
2012. szept. 18. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy 20 hónapos korától nappalra szobatiszta, 23 hónapos korától ágytiszta. Nappal nem is pisil be, csak éjjel.

De ennyi pizsama és ágynemű a világon nincs, hogy minden éjjel 2szer kelljen cserélni.

2012. szept. 18. 15:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 3 éves. :)
2012. szept. 18. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont véletlenül pár napja erről beszélgettem egy gyerek-pszichológus ismerősömmel. Ő mondta, hogy hat éves koráig teljesen normális, ha egy gyerek időnként éjjel bepisil. Meg különben is egy nagy változások (óvoda) idején elég gyakoriak a visszaesések a szobatisztaság területén.
2012. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is szinte minden este bepisil egy hete.

Nem tudom én sem hogy mitől lehet, de én mondjuk a fogára tippelek mert úgy néztem hogy jönnek a leghátsó fogai.

Talán az ovi új dolog számára,ki lett zökkentve a mindennapjaiból és ez trauma ként érte őt, de nem mutatja ki.

Légy türelmes, remélhetőleg elmúlik.

2012. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az óvónő családlátogatáson azt mondta, 2-3 hétig teljesen normális, hogy du. alvásnál vagy éjjel bepisilnek ovikezdet környékén.
2012. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma lesz szülői, rákérdezek majd az óvónéninktől, mert még nem is alszik ott, ebéd után elhozom. Reggel, amint eljövök, már vígan játszik, egész nap egy hangja sincs, mikor megyek érte majd' ki csattan a boldogságtól.
2012. szept. 18. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiammal dettó ez a helyzet. 3 és fél éves, most kezdtük az ovit, szereti, feltöltődve jön haza. Óvónénit nagyon szereti és úgy látom, ez viszont is így van. Állandóan dicsérik, hogy nagyon szófogadó, illedelmes, stb. Első éjszaka sírt álmában és bepisilt, s azóta is minden áldott éjjel bepisil. Hála istennek a sírás elmaradt, csak egyszer fordult elő. Én visszaadtam rá a pelust éjszakára, bár azt mondták, ne tegyem. De szerintem ez a bepisilés szorongástól van, és a gumilepedő ezen nem fog segíteni. Óriási változás ez az ovikezdés egy kisembernek, és időre van szüksége, míg biztonságot talál az oviban is, és azt gondolom, hogy akkor majd elmarad a bepisilés is.
2012. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!