Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ideális a bölcsi?

Mikor ideális a bölcsi?

Figyelt kérdés
egyre többet hallom, hogy 1,5 évesen beadják a gyerekeket mert igényli a társaságot. Sajnos az én gyerekemen is ez látszik, ha gyerekek közelében van akkor nagyon jófiú. Tudom megoldás lenne a játszó de ott mindig tűz a nap. Én maradnék 3 évig itthon, de ha neki szüksége van rá, akkor lehet 2 évesen bölcsi lessz a dolgoból.
2009. júl. 31. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Beadhatod nyugodtan délelöttökre,vagy ha neked jobb délutànokra,eleinte hetente 2 alkalommal,aztàn megtapasztalod,hogy mi a jo nektek.

Én külföldön élek,nincs 3 éves szabadsàgom,igy a babàm ha elkezdett mindent fogyasztani,tehàt egy --öves koràban,beadom.

2009. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Még egy négyévesnek is a legjobb otthon. Szomszéd, rokon gyerekekkel játszhat. A bölcsi arra jó, hogy mehessünk dolgozni.
2009. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bölcsit csak azok vehetik igénybe akiknek van állásuk. A legideállisabb ha egyáltalán nem megy bölcsibe. Ráér még közösségbe menni. Legjobb az anyai figyelem. Nehéz feladat a gyereknek vadidegen nénik kegyeiért harcolni más gyerekekkel.
2009. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Az otthoni környezet lehet, hogy már ingerszegény neki, mindent és mindenkit ismer, ugyanazok a játékok,stb. A bölcsi változatosságot jelenthetne számára, jobban fejlődhetne, és ha igényli a társaságot, akkor miért ne? Nem rábeszélni akarlak, csak elmondtam a véleményem.
2009. aug. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindeddig én is bölcsi ellenes voltam és megeggyezett a véleményem az első szólókkal és még gyűlölettel is tudtam nézni anyukákra akik be merték adni 3 év előtt a gyermeküket -persze ha nem muszályból volt- de, és milyen az élet....látom a gyermekemen, hogy szüksége van rá. Lehet, hogy addig esetleg jön a kistesó és mondjuk félnapokkal tényleg meg lehet oldani a dolgokat. Ezt majd az élet hozza, de én nem érek fel 10 viháncoló kisdeddel..én "csak " az anyja vagyok :OD
2009. aug. 1. 08:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek a 07:47-es válaszolóval. Vannak olyan gyerekek, akiknek két évesen már kevés az otthoni lehetőség. Én óvónő vagyok, mégis bölibe adtam a két éves lányom. Imádott a barátnők gyerkőceivel játszani, de ők nem voltak mindig nálunk. Én rengeteget foglalkoztam vele, lehet, hogy pont ezért nőttek az igényei. Eleinte csak délelőtt járt, később egész napos lett, amikor már folyamatosan dolgozni kezdtem. Hozzáteszem, egyedül is eljátszott, csak láthatóan jobban élvezte a társaságot.
2009. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok olyan gyerek van, aki igényli már a gyerektársaságot ilyen idős korban. Ahol mi lakunk, nincsenek is nagyon kisgyerekek, az én fiam biztos élvezni fogja a bölcsit.

Azért kicsit erős, hogy gyűlölettel néztél az olyan anyákra, akik bölcsibe adták a gyerekeiket. Nem bűn, ha valaki a saját igényeire is figyel. Némi tolerancia nem ártana...

2009. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiellenes voltam korábban én is de úgy gondolom egy két év körüli gyereknek szüksége van a társaságra. Persze csak abban az esetben ha nincs otthon az édesanyja a kistesóval vagy nem egyszerűen kényelemből akarja járatni hogy több ideje legyen magára. Sok dolgozó szülő van akitől elveszik a lehetőséget a lusta anyukák!
2009. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!