Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a nyelvtanulást, táncórákat stb?

Figyelt kérdés

A kislányunk decemberben lesz 4 éves, óvodás.

A csoportjában van külön angolfoglalkozás hetente 3-szor, amiért külön fizetünk. Nagyon fogékony okos kislány, már sok mindent tud.

DE nagyon-nagyon szeret táncolni, olyan mozdulatai vannak, amit szerintem ilyen korban nem sokan tudnak. Nagy a mozgásigénye, a mászókán olyanokat csinál, hogy majd szivinfarktust kapok. Beakassza a lábát és fejjel lefelé lóg, majd leteszi a kezét és leszáll. Ha megfogom a kezét felmászik a lábamon és átfordul saját magán. Feláll a vállamra és egyenes lábbal megáll, meg sem inog. Egyik ismerősünk beadta a 3,5 éves fiát ilyen torna csoportba (vagy mi).

Az lenne a kérdésem, hogy nem megterhelő egy 4 évesnek ovi után még táncra vagy tornára járni? Nem korai még?

Mikor célszerű elkezdeni? Érdemes ezzel foglalkozni?

A nyelvtanulásnak nagyon örülök, de az az oviban van.


2012. szept. 13. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem korai,egy gyerek akkortól lesz külünóra érett,ha már iskolaérett is,én nem értem azokat a szülőket,akik a pár hónapos,pár éves gyereküket cipelik télen-nyáron foglalkozásokra,csak azért,hogy dicsekedjenek:az én gyerekem ennyi mindenre jár
2012. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én magam is korainak tartom,arról nem is beszélve, hogy igy is logosztikai feladat megoldani összeszedni a családot és hazajutni, de nehogy miatt maradjon le valamiről.
2012. szept. 13. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
nem fog lemaradni semmiről,csak a mostani kisgyerekes szülők körében divat,hogy már 3 hónapos kortól cipelik először babaúszásra,ringatóra,zenebölcsibe,meg kutyafüle tudja hova,aztán oviban jön hozzá még 4 szakkör,és így tovább,majd a gyerekből idegroncs lesz,a te lányod 6 éves koráig ráér ilyenekre,addig legyen gyerek,ne mini felnőtt,akinek be van táblázva a szabadideje,mert szakkörökre jár
2012. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én táncot tanítok, hozzám 4 éves kortól lehet jönni. Később is el lehet kezdeni, még ha táncosnak készül valaki akkor is ráér 8-9 évesen, de szerintem a 4 évesek is alkalmasak már rá, persze ha nekik való, játékos órát tartanak (játékos és nem játék óra, van aki kb. fogócskázásért szed pénzt :( )Az én tanítványaim nagyon szeretik, sokat izmosodnak, koordináltabban mozognak, ritmusérzékük is javul. Persze a kislányok a rózsaszínű dresszt is imádják. Egyszóval hasznosnak tartom, tényleg tudnak új dolgokat tanulni, nem csak gyerekmegőrzés
2012. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 éves.Szeptemberbe kezdte az oviba a néptánc órát mert annyira nagy a mozgásigénye.Az óvónénije javasolta de nálunk csak a nagycsoportosok járhatnak.Igaz ő még középsős.
2012. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

holnap tölti a 4 évet a kislányom, szintén nagyon jó mozgású. Az oviban van néptáncoktatás heti 2x, elvileg 5 évtől lehetne járni de a tánctanár egy próbaóra után boldogan vállalta a lányomat. Ez délelőtti foglakozás, tehát nem kell hozni-vinni-hurcibálni külön.

RSG-re most fogunk menni először jövő héten, ez szintén 5 évtől lenne, de a múltkor a játszótéren látta a lányomat játszani-mászókázni az oktató és ő ajánlotta fel, hogy próbáljuk ki, mert szerinte ritka ügyes a lányka. Fél évet ingyen járhat aztán eldöntheti hogy tovább akarja-e csinálni. Ez heti 2 délutáni foglalkozás lesz.

Ha az RSG nem jött volna be a képbe, akkor valszeg úszni hordtam volna, vagy zeneiskolába, de szerintem a heti 2 du-i foglalkozás belefér, legalábbis én ismerem a lányom terhelhetőségét. Ha meg esetleg mégis úgy alakul hogy mégsem szereti vagy kevéssé bírja akkor nem jár el délutánonként és ennyi. Ez csak egy lehetőség, ha élvezi akkor csináljuk, ha nem akkor nem.

A fiam 2,5 éves, alig várom hogy betöltse a 4-et, és elmehessen karate-edzésre. Nagyon ráfér majd, hogy megtanuljon bánni az erejével és az energiái kordában legyenek tartva. Jobb állóképessége van mint a lányom középsős-nagycsoportos ovistársainak és állítom, hogy erősebb is náluk... meg kell tanulnia okosan használni az oldottságait, különben nemtom mi lesz belőle...

A lányom meg élvezi a mozgást, a táncot, hát hagy csinálja ha bírja :)

2012. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek.

Mivel még nincs 4 éves, ezért gondolom nem maradunk le semmiről, de biztos, hogy fog járni valamire, ahol kihasználhatja az adottságait és levezetheti a feles energiáit, mert vannak neki :)))

Úgy gondoltam ezt akkor fogjuk kezdeni, amikor már elsőső iskolás lesz, hogy ne teljenek a délutánjai "unalmasan".

2012. szept. 13. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!