Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázásra 2 évesnek mit adjak?

Megfázásra 2 évesnek mit adjak?

Figyelt kérdés

Nincs láza, nem köhög (még) csak az orra folyik brutálisan... Van itthon tengervizes orrspé, és Nasopax orrspré. Ezt használom is neki, bár még nem igazán vettem észre a hatását. (tegnap kezdtük) Na meg extra adag C vitamin sok-sok folyadék.

Van még Kinder Luuf balzsam. Erre rá van írva, hogy csak 3 éven felül lehet alkalmazni... mi van benne, hogy nem lehet adni 3 év alatt? Sajnos a Baby Luuf elfogyott...

Valakinek esetleg ötlete...



2012. szept. 11. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát én szoktam vele kenni már 1 éves kora óta semi baja nem lett csak annyi levegöt is kapott a gyerek

sok c vitamin és orrszivás kell semmi más

2012. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

C Vitamin!!! Mióta szedi a gyerek, semmi baja (fél éve kb.).

Por alakban vesszük (aszkorbinsav néven, kimérve patikából), napi 2x adok neki a teájába keverve, összesen 500 mg körül.

Bölcsödés pár hónapja, még az orra sem folyt.

2012. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy megfázásra nem kell gyógyszer. Elég a papírzsebkendő.

Sokan mindenfélét felírnak, javasolnak. Ahogy szokták mondani: gyógyszerrel 7 nap, gyógyszer nélkül egy hét!

Kellemetlenek tudnak lenni a betegségek, de nem sok értelme van mindenfélét beadni nekik. Olvasd el a Cenzúrázott egészség, vagy a Gyermekorvos nélkül című könyveket. Megéri! Sok mindentől megkíméled majd a gyermeke(i)det!


42/F 3 gyermekes

2012. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Apuci69, igazad van.

A C Vitamin nem gyógyszer, hanem egy természetes anyag, egyedül ezt kapják az enyéim.

2012. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

C vitamint természetesen kap.


Apuci69 Tökéletesen egyet értek Veled, nem is szeretném tömni semmi vegyszerrel a gyerekeim. Orvoshoz csak olyankor megyünk amikor én is úgy gondolom, hogy ezt már nem tudom meggyógyítani gyógyszer nélkül... Ezek a balzsamok is illóolajokat tartalmaznak. Igazán köhögésre jobbak, de szépen tisztítja a felső légutakat is.


Valami olyasmire gondoltam ami régi bevált módszer, valami természetes.

2012. szept. 11. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Régi, jól bevált? ... ahogy emlékszem, ilyenkor a gőzölés volt a legjobb, amikor gyermek voltam Csak nem 2 évesen, hanem egy kicsit nagyobb korban. Forró vízbe valami menta szagú anyagot csepegtetett anyám és azt kellett szagolnunk egy takaró alatt, amíg lehetett érezni. A takaró a koncentrációt növelte :o) De ennek már 35 éve, alig emlékszem rá.


Biztosan van itt valaki, aki ezt pontosan le tudja írni!


42/F

2012. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a felsoroltakon felül Salvus vizes hideg párásítást csinálok este a szobában és napi 2× fél ampulla Calcimusc oldatot kap.
2012. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Citromos-mezes teat ...jobb mint a c vitamin.... koszonom
2012. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lehet furán fog kinézni de amikor en kicsi voltam ( nem 2 eves) nagyobbacska anyukam meg hamozta a voros hagymat fel vágta szálaira szedte meg torte egy mozsarban nem nagyon csak epp hogy erreszen egy kicsi levet aztán 1 fej hagymahoz 1 evőkanal cukrott adott majd át rakta egy poharba aztan le takarta a kis fedelével makd 1 teljes napot állni hagyta ebből ( a levéből ami időközben gyarapodott) adott egy jo nap kanálal makd egy jo nagy csésze meleg citromos teat 2-3 nap múlva enyhült a nátha sokkal jobban aludtam.
2019. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!