Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam rá 3 évesemet,...

Hogy szoktassam rá 3 évesemet, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
3 évesen??? Miért, hogy alszik el ha nem egyedül?
2012. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
!!!! ? Igényli ,hogy mellette legyek amíg elalszik !
2012. szept. 6. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi leszek. kisfiam 3,5 éves, de még én is altatom. Bent kell lennem vele, amíg el nem alszik. 25 hónapos koráig szoptattam, addig ugye cicin aludt el, így nagyon igényli a közelségemet. Igazából engem nem zavar. Hétvégén is mellette kell hogy legyek a nappali alvásnál is. Oviban gond nélkül elalszik, és a bölcsiben is elaludt.

Ha kiakarok jönni, akkor sír, hogy ne menjek ki, mert fél. A sólámpa is fel van neki kapcsolva, úgy aszik el.

2012. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 éves lányom este is ilyen fél ora max és alszik is ezzel mi a baj?
2012. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam még kisebb. 2,5 éves, én most tanítom egyedül elaludni, szerintem jól haladunk.

A módszert nem én találtam ki, a következőképpen néz ki: eddig mindig úgy aludt el, hogy fogta a hajamat. Most is melléfekszem, hagyom, hogy a hajamat fogva ellazuljon, majd amikor már nem olyan éber, felkelek mellőle, de ottmaradok a szobában. Adtam neki egy plüssállatot is, hogy azt fogja. Ha hív, megmondom, hogy ne féljen, itt vagyok, nincs egyedül, de most nem tudok lefeküdni. Ha nagyon hív, visszafekszem, majd újra felkelek. Nem várom meg, hogy sírjon, és nem hagyom egyedül a szobában.

És működik!!! Tegnap volt a harmadik éjjel, az első kettőnél csak akkor tudtam felállni végleg, amikor már félig aludt, de tegnap már magától aludt. Semmi könny, semmi veszekedés, idegeskedés. Büszke vagyok rá.

A következő lépés az lesz, hogy még éberen ott is hagyom, de ez még odébb van.

Én egyébként azért szántam rá magam, mert van egy egyre élénkebb 5 hónapos kishúga, és már nem ment a kettő egyszerre altatása.

2012. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
lepontozhatsz, de akkor is szánalmas, hogy valaki ennyire nem tud felnőtt lenni szülőként.... már 2 hónapos korában egyedül kellett volna elaludnia, szépen elrontottad a gyerekedet...
2012. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"már 2 hónapos korában egyedül kellett volna elaludnia" - ezt az ostobaságot meg honnan szedted? Az ember nem attól lesz felnőtt, hogy olyasmire idomítja a gyerekét, amire ez csak szenvedések árán képes.
2012. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A "kedves" 6-os válaszoló biztos tipikusan az a szülő, aki már az újszülöttet is sírni hagyja az ágyában, hogy tanuljon csak meg egyedül elaludni az a gyerek...

Valaki attól felnőtt gondolkodású, hogy el tudja fogadni, hogy egy gyerek csak gyerek, nem felnőtt, és nem is állat, akit idomítgatok.

Hogy a kérdésre válaszoljak, az én 3 évesemet is altatni kell este, mostanában ráadásul valamiért fél, úgyhogy a kislámpát sem kapcsolhatom le, míg el nem alszik. Idővel biztosan kinövik, de ha elkezdeném azért is magára hagyni, az szerintem csak rosszabb lenne.

2012. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat !
2012. szept. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!