Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mivel büntetnétek gyermeket...

Ti mivel büntetnétek gyermeketeket, ha megütne titeket?

Figyelt kérdés

Két és fél éves gyermekemről van szó.Ha valamit nem engedek meg neki, vagy hisztizik, akkor elkezd ütögetni.

Tegnap ez kétszer is előfordult, bevittem a szobájába, de folyamatosan kijött, nem maradt ott, akárhányszor visszavittem.Utána megtiltottam az édességevést, elvettem a cukrát, amit eszegetett, és közöltem vele, hogy egy jó darabig nem veszünk a boltba se édességet, se Kubut.

Látszólag nem érdekli a dolog, ahogy semmi más büntetés se.Ti mit tennétek ilyenkor?


2012. szept. 6. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
engem nem tudna megverni egy kétéves
2012. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy még nem tudja logikus összefüggésbe hozni a "bűnt" és a büntetését. Ezt idővel megtanulja- de 3 év alatt nem tudják, mért kiabál, mérges anya? Sz. fogd le a kezét az első lendülésnél és nagyon határozottan, emelt hangon, de még nem kiabálva:NEM! Egy pár napig úgy néz majd ki, nem hat,de eddig "sikere" volt- vagyis azt hitte, és ezt fokozatosan fogja elhagyni.
2012. szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sehogy elmagyarázom neki hogy anyának ez fáj nem szabad ha ujra megüt akkor ujra elmondom és otthagyom abbol a játékbol kiszállok

ha odajön ujra elmondom neki a miértet. de semmi féle más büntetés egy ilyen koru gyermeknek nem valo és nem hatásos nem tudja ugy értelmezni az ok okozati összefüggést

2012. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azt mondom, hogy egy ennyi idős gyerektől az ilyesmit már nem szabad eltűrni, és igazad van, hogy le szeretnéd erről szoktatni.

Ez nálunk is probléma volt sokáig. Először mindig mondtam neki, hogy nem szabad, anyának fáj ilyesmi, persze tett rá magasról, aztán sajnos durvább módszerhez kellett folyamodnom. Otthagytam. Nem én vittem be a szobájába, hanem otthagytam ahol volt, aztán hagytam, hadd sírjon egy kicsit. Ha jött utánam, mondtam, hogy anya most nagyon-nagyon mérges, aztán egy idő után kibékültünk. Nem egyszer játszottuk ezt el, de most ő is 2,5 éves, és már hónapok óta nem fordult elő ilyesmi.

Lehet, hogy sokan ezt lelki terrornak tartják, de úgy gondolom, hogy egy bizonyos kor után egyszerűen nonszensz, hogy egy gyerek megüsse az anyját, és ha nem mennek a tündibündi módszerek, akkor drasztikusabb megoldáshoz kell folyamodni.

2012. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én láthatóan elszomorodom, persze mondom is, hogy nem szabad. Az én fiam sem maradt a szobájában, ha bevittem. :) Így maradt a "lelki terror". Elmondtam neki, hogy most nagyon szomorú vagyok, megfordultam és szó nélkül ott hagytam. Volt hogy egy idő után jött utánam, hogy anya, de néhány pillanatig úgy csináltam, mintha nem látnám, nem is létezne. Mikor már nagyobb lett, akkor sokat beszélgettünk utána, hogy ezt miért nem szabad. Most lett 4 éves. Van, hogy megüt játék során, de ahogy a mosoly lehervad az arcomról, sokszor még azt sem várja meg, hanem egyből az ütés után, már jön és mondja, hogy bocsánat, meg elkezd puszilgatni. :) Az apukájával szoktak verekedni, birkózni, eddig az apja ugye csak nevetett, mondván játszanak... De már irtó nagyot tud rúgni és csodálkozik, hogyha rászól a gyerekre, folytatja kacagva. Pedig már számtalanszor elmondtam, hogy amíg ő nem szól rá, addig a gyereknek ugyanúgy játék marad, hiszen nem tudja egyik pillanatról a másikra felfogni, hogy amit eddig mindig lehetett, azt most éppen miért nem. És én olyankor hiába mondom, hogy ne üss olyan nagyot apára, hiszen nem velem játszik.
2012. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

enyém is folyton ezt csinálja pár napja :(

tegnap reggel orrbavágott akkor valóban el is sírtam magam mert nagyon fájt, arra kapcsolt, és jött ölelgetni, puszilgatni, bocsánatot kért.

tegnap előtt séta közben azzal szórakozott, hogy bokán rugdosott. elsőre azt hittem véletlen volt, 2.ra figyelmeztettem, 3.nál megfogtam és egyenesen hazajöttünk.

ha itthon üt meg akkor többnyire az ágyán kell ülnie egy ideig, ezt már elég ügyesen betartja és ott ül, majd ha kitöprengte magát akkor jön bocsánatot kérni.

viszont 1 óra múlva már el is felejtette, szóval én se a legjobb büntiket találtam meg eddig :/

2012. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem anyám úgy elverte a kezem, hogy soha többet eszembe sem jutott kezet emelni rá. még a sok év alatt egyszer azt mondtam neki, hogy hülye, akkor meg a számra kaptam rendesen. nem mondom, hogy minden gyereknél használ, és biztos vagyok benne ,hogy a mai modern nevelési módszerek ezt mind tiltják, de én soha többet nem emeltem kezet anyámra.
2012. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi sokmindent kipróbáltunk de hosszútávon semmi nem hatot.

Egyszer arconvágott de nagyon erősen,hirtelen felindulásból visszaütöttem.Meglepődött elmagyaráztam neki hogy mikor ő megüt anyának fáj,ugy mint neked most a kezed.

Eltelt 1év és azóta meg sem próbált megütni,én sem őt.

2012. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!