Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én lányom ilyen vagy...

Csak az én lányom ilyen vagy másé is? Majd be illeszkedik vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok.8 éves kislányom most megy 2. osztályba.Magatartása kitűnő,és a szorgalma is,nagyon jól tanul.De nem szereti a gyerekek társaságát.A tanárnő is már mondta,hogy az udvaron is különcködik.Már próbáltuk a játszón összeszoktatni pár gyerekkel de nem sikerült.Ő csak elmegy oda ahol egyedül vagy.Egyedül durván szólva a plüss játékai a barátai.Ezt majd ki növi?Mit tennétek a helyemben?
2009. júl. 26. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Elmesélném a gyerekorvosnak, és az ő véleményét kérném. Valószinűleg pszihológushoz fogja küldeni a kicsit, nagyon jó módszereik vannak, amivel biztosan tudják diagnosztizálni, hogy csak zárkózott-e a magatartása, vagy esetleg valamilyen viselkedészavar okozza a fent emlitett magányra vágyását.

Vannak gyerekek, akik, mint a felnőttek is nem igénylik az állandó társaságot.

2009. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Anyuka!

A kislányának egy év alatt már be kellett volna illeszkednie a közösségbe. Igazából erre elég 2-3 hét. Ha nem eddig nem ment, annak oka van. Mindenképpen kérjen segítséget szakembertől. Nem tudom hol lakik, milyen lehetőségek vannak, de bátran ajánlom, hogy vigye el a gyerkőcöt egy gyermek drámapedagógia csoportba. Pár hónap, és rá sem fog ismerni a gyermekére. Persze látatlanul nehéz, hiszen nem tudhatom, mi a gond, de ez be szokott válni. Sok erőt, és kitartást kívánok!

Egy pedagógus-drámapedagógus

2009. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én is anyuka vagyok, igaz még csak 14 hónapos a kislányom.

Mintha az én gyerekkoromat olvastam volna vissza, mert pont így viselkedtem gyermekként, sőt még felnőttként is. Nem vagyok nagy társasági ember.

Óvodában mindig egyedül gyurmáztam, csak akkor voltam a csoporttársaimmal, amikor az óvónénik mondták, hogy csoport feladat volt, de nem küldtek soha orvoshoz emiatt.

A suliba is 3 emberrel ha beszélgettem, amúgy mindig jól elvoltam egyedül. Mégis van egy középfokú szakmám, boltban dolgozom és még gyereket is szültem.

Az szerintem sokkal rosszabb, ha még erőszakoljuk, hogy a többiekkel beszéljen, majd meg nyílik, ha meg nem akkor el kell szerintem fogadni a természetét.

Üdv. 14 hónapos anyuka.

2009. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Én meg mintha a hugomról olvastam volna.Pont ilyen magánakvaló volt az oviban,ő volt a 3. gyerek a családban,Anyukámék nem tudták mire vélni a dolgot,mert az első kettő gyerek nem ilyen volt.Aztán később fokozatosan nyitottabb lett másokkal.Most 32 éves 2 gyerekes anyuka,jó kommunikációs készsége van,könnyen barátkozik.Az igaz viszont hogy nagyon intrikus mindenkivel,hamar kiismer mindenkit,és ha nem tetszik Neki az illető,akkor egyszerűen nem áll szóba többet vele.Ilyen felnőtt lett.

Szerintem nem kell aggódnod,az én fiam meg könnyen barátkozik 7 éves,allig tudom lerázni a barátait állandóan jönne hozzánk valamelyik,és ez sem jó.

2009. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem muszály a kislánynak mindenkivel jóban lennie.Próbáljatok Neki csak 1 barátot összehozni,akii olyan higgadt,nyugodt mint Ő.Biztos van az osztályban hasonló kislány,barátkozz össze a szüleivel,és próbáljátok összehozni a gyerekeket.Nem kell Neki a társaság középpontjának lennie,csak legyen egy "párja".Könnyebben viseli akkor az iskoláséveket.
2009. júl. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

semmiképp sem kóros, ő ilyen, nem tudja sem a tanárnő sem Te, hogy miért nem játszik más gyerekekkel, lehet, hogy nem talált köztük megfelelő társat.

persze,mha elviszed pszichológushoz, meg minden terápiára majd megmondják a "tutit", de csak azt kódolod a gyerekben, hogy nem normális, valami nincs rendben vele, holott ez nem igaz!

nem vagyunk egyformák, jó, hogy szólt a tanárnő, de inkább örüljön, hogy nem egy hiperaktív bajkeverő, ha jó szakembernek tartja magát, akkor majd ő segít kideríteni mi az oka, hiszen ő van vele legtöbbet a gyerekek közt, nem fair átfocizni a Te térfeledre a gondot. ha rendben van a magatartás, otthon normális a légkör, nem veszekedést, vagy egyéb gáz dolgokat lát otthon, nem éri trauma, akkor egyszerűen ő ilyen, így kell elfogadni!

2009. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Na szép anyukák vagyunk mi, hogy folyton szakember után kiáltunk. Arra még senki nem gondolt, hogy a gyereket meg lehet kérdezni, hogy mi a gond, mért nem szeret barátkozni, hogy bántoták e esetleg, vagy fél valami kudarctól, avagy nem felel meg másoknak?

Ehhez nem kell szakember. Ha az anyukával nem ilyen bizalmas a kapcsolata, hogy ezt megbeszélje vele keresen hozzá egy olyan családtagot akit beavat titkaiba.

2009. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is olyan voltam, mint a kislányod. Vagy nem voltak barátaim, vagy csak 1-2, akikkel szóba álltam. Elvégeztem egy főiskolát, egyetemre csak lustaságból nem mentem, az az 1-2 barát még most is megvan, férjnél vagyok, szültem egy gyereket. Felnőttként egyszerűen nem birom ha közhelyekről kell beszélgetnem, ha kiderül, hogy a társaság ilyen, inkább odébbállok. Nem engedek közel csak kevés embert, mert a "hogy vagy?" jellegű kérdésektől a falra mászom. Nem ismerem a kislányod, csak leirtam, én milyen vagyok. Én nem vinném orvoshoz, az tuti.
2009. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!