Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vegyek karácsonyra?

Mit vegyek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Meg kértem a kislányom hogy írjon a jéruskának levelet. Amikor elolvastam, láttam a legdrágább játékokat kérti.

Mindíg előre íratom a listát, hogy tudjak férre tenni.

De ha mindent megakarok venni legalább 25000 forint.

És még ott van a kisfiam. Mit csináljak? (A kislányim 6, a kisfiam 3 éves).



2012. aug. 26. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél meg neki mindent. Ha 1-2 dolgot kap meg a listáról, ugyanúgy örülni fog, hiszen megírta a Jézuskának, ő meg megkapta.


Meg lehet neki magyarázni, hogy nem tud sokat venni a Jézuska sem, mert a többi gyereknek is kell ajándékot vinnie.


Én is ezt mondom a gyerekeimnek, soha nem követelőznek vagy kérdezősködnek, hogy miért nem kaptak meg mindent. Meg szoktuk beszélni, hogy felírnak több dolgot, hogy a Jézuska tudjon válogatni, és fel vannak rá készítve, hogy ez nem jelenti azt, hogy mindet meg is kapják.

2012. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy a Jézuska meg a Mikulás sok gyereknek visz ajándékot, nem fér annyi minden a zsákjába amennyit ő szeretne, csak 1, max. 2 játék!

Addig még annyiszor változhat hogy mit kér!

2012. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Írj vissza neki a Jézuska nevében, hogy kissé vegyen vissza az igényeiből.
2012. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

20:10 :

Nem mondod komolyan...

6 éves gyerekről beszélünk, ebből rögtön leszűrtem, hogy neked nem való gyerek.

2012. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Karácsonyig a lista még 10* fog változni mit is szeretne...
2012. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak,karácsonyig még bőven változhat a lista...és a nagyszülők,rokonok,barátok nem tudnak beszállni egy-egy ajándékba?

Elmondhatnád neki,hogy a Jézuska a mamáéknál tesz le egyet-kettőt stb.

Bunkó beszólás volt,hogy nem való neked gyerek, az én fiam ugyanis az összes (!) verdát kérte a jézuskától és még csak két éves..hát istenem,ilyenek a gyerekek..:))

2012. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mi is a listás "módszert" használjuk.

de pont az a lényege, hogy ír egy hosszú listát és abból 2-3 ajándékot kap meg. így megvan a meglepetés, hisz a 25-ből nem tudja melyik lesz az és mellé sem lehet nyúlni :)

ha megveszel mindent akkor hol a meglepetés, rácsodálkozás, felhőtlen öröm? igen, még csak 6 éves, de azért na, 4 év múlva már netbookot meg okostelefont meg mit tudom én miket fog írni, akkor is mindent megveszel? mert jogos lesz a csalódottsága, ha csak egy 150.000.- kis laptopot kap, miközben 400.000.-os listát írt :)

2012. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25000Ft egy gyerekre? Én a kettőre se biztos, hogy annyit tudok költeni karácsonykor! Nem jó az ha mindent megkap amit csak kér, ehez semmiképp ne szoktasd hozzá! (6 évesen már levelet tud írni?)
2012. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pólózda válasza:

Mindig jó ajándék egy személyre szóló ruhadarab:

Kívánj és mi megcsináljuk!

Teljesen egyedi ajándékot adhatsz szeretteidnek.


Küldd el kívánságodat a Pólózda weblapján a lenti linkre kattintva, és megkeresünk a továbbiakkal.

[link]


Remélem segíthettem :)

2012. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!