Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam menne szeptembertől...

Kisfiam menne szeptembertől oviba, de nem hajlandó wc-be, bilibe kakilni. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Már egy éve szobatiszta pisiügyileg. Éjszaka se kell. De a kakival nagy gondok vannak. Az sem zavarja ha órákig a gatyóba benne van a kaka, nem érdekli. Azt mondta szeret bele kakilni. És ha épp látom hogy jön, azonnal teszem wc-re, de visszatartja.

Így mehet egyáltalán oviba?


2012. aug. 13. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
MEnnyi idős a kisfiad?
2012. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 múlt.
2012. aug. 13. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
amig nem tanul meg kakilni is,addig nem mehet oviba. lehet h megkell várni a jövőév szeptembert. Mert ellehet sumákolni,de az óvónő észre veszi h minden áldott nap bekakil. de bár még addig van egy kis idő.. amikor bekakil,nagyon nagyon szidd le,hiába megsértődik,szidd le nagyon és üss rá egy kicsit a fenekére... addig is vond meg a jutalmakat pl csoki,édesség ilyenek.
2012. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, de ilyet nem fogok csinálni vele.
2012. aug. 13. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia,ez óvoda függő.Lehet,hogy a fiad visszatartja majd,vagy úgy alakítja,hogy otthon este kakiljon.Van olyan óvoda,amelyik nem elutasító ebben az esetben sem.Kérted már a gyerekorvos,vagy a védőnő tanácsát?Semmiképp nem szidnám le.Az én kislányom is elsőre,mikor bilibe kakilt megijedt tőle és bizony ezt csinálta,mint a te fiad.Nekem még el is bújt a sarokba.Nálunk is az volt célravezető,hogy figyeltem és mikor láttam,hogy helyzet van,akkor alá tettem a bilit.Nálunk ez egy hónap alatt megoldotta a problémát.Igaz nálatok hosszabb ideje tart,ezért mindenképp a következő hetekbe figyelném őt és iparkodnék elkapni a pillanatot.ezt követően szerintem megoldódik a problémátok.
2012. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsd érte ! Szépen mondd meg neki ,hogy így nem tudtok majd menni az oviba játszani !
2012. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam túl van a kiscsoporton, és kb egy hete mondhatom el, hogy önként és dalolva megy és a wc-be kakil (teszi mindezt azért mert a kétéves huga is oda kakil, kb egy hete). előtte csak kisgatyába. Ha észrevettem hogy mire készül, ráültettem és bele is kakilt, de volt, hogy visszatartotta, és inkább a gatyába. Őt mondjuk mindig zavarta, egyből kérte, hogy rendezzem.

Oviban 2* kakilt egy év alatt, mindkétszer szó nélkül a wc-be (kis wc, és a többiek is oda kakiltak), amúgy otthon intézte.

Novemberben lesz 4 éves. Másfél éve szobatiszta pisi-ügyileg, fél éve ágytiszta.

2012. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez gond volt, bár az én lányom pelust kért kakihoz. Az oviban soha nem kakilt. Egyébként teljesen ágytiszta, szobatiszta volt. Az óvónők tudtak a problémáról. Nálunk nem csináltak ebből ügyet az óvónők, azt mondták, rengeteg gyerek ilyen, de pár hónap alatt ez elmúlik.

Semmiképpen ne szidd le, inkább magyarázz neki szépen, hogy vécébe, bilibe kell kakilni. De semmiképpen ne erőltesd, nehogy dacból csinálja. Kaki után mindig beszélj pár szót a témáról, de ne lovagolj rajta, tényleg ne érezze erőltetésnek.

Nyugalom, helyre fog állni nála is a rend. Sok gyerek ragaszkodik a kakijához.

2012. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát nem hittem volna hogy valaha ilyet írok,de nálunk ugyanez volt a helyzet és sajna az oviba is bekakilt rendszeresen,nagyon türelmesek voltak vele,rengeteget beszéltünk róla nem is volt székrekedéses,még se szolt ha kaki volt,inkább elbújt,majd letagadta,hogy nem nem kell kakilni,majd csak be kakilt.aztán egyszer apa megunta és kakis kis seggét a zuhannyal mosta le,nem volt hideg a víz,de meleg se és nem esett jol neki.attól kezdve sosem kakilt be,sose tettem volna ilyet ha bárki irja is,de nálunk igy jött ki és be vált.egyébként tényleg ovi függő.
2012. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!