Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen jatekokkal jatszanak...

Milyen jatekokkal jatszanak el gyereketek 16honaposan?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 15 hónapos.Ezeket szereti:babák,plüssök,homokozás,rajzolás,"olvasás",hinta,baby taxi,forma bedobó,toronyépítés
2009. júl. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus kor. Bármivel. Lehet kocka, labda, homokozó, játszótér ahol lehet hintázni, csúszdázni stb. Lehet nekik kemény lapos könyvet adni had olvasgasson, de ha figyelsz már szoktathatod a puha laposhoz is. Szabadban lehet velük leveleket gyűjteni, vagy kavicsokat, csigákat. Ha olyan tipusú a gyerek nagy odafigyeléssel lehet gyurmázni is vele(inkább elősző legyen só gyurma ha netalán a szájába veszi)Lehet két illetve háromrészes kirakó(általában vannak ember vagy maci figurák felosztva fej kar láb részre és azt kell összeilleszteni. Lehet már ceruzát is a kezébe adni, had firkálgasson, vagy ujjával fessen.(textil festék előnyös)Bevonhatod a takarításba(törölgetés, söprés, porszívózás( nagyon szokták élvezni)Egy jó tanács ne értékeld alul a gyermeked tudását, már nagyon okos, sok olyan dolgot meg csinál amit te nem is gondolnál. Bújocska, labda gurigatás, célba dobás, gondolok én arra, hogy pl fogsz egy dobozt és labdát próbáljátok meg beledobni. Állatok utánzása: négykézláb kutyus, kígyózás, doromboló cica stb...

Sok sikert remélem tudtam egy keveset segíteni.

2009. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok eszembe jutott még a botra fűzős játék, karikák, vagy nagyobb dologba kisebbeket pakolni, énekek mutogatása(lepke lepke szállj a tenyerembe és hasonlók)
2009. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ponosan így van,második válaszoló.El is felejtettem a bújócskát és társait.Tényleg ebben a korban kimeríthetetlen a játékötlet.
2009. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő, hogy inkább a mozgással járó, vagy az elmélyülést, üldögélést igénylő játékok kötik le. Persze minden gyerek játszik mind a két félét, de általában valamelyik típusút jobban kedveli.

Az én kisfiam egyértelműen a mozgásos játékokat. A legnagyobb kedvenc, amikor ugyanazt csinálja, mint mi: főz, süt, felmossa a padlót, mos, centrifugázik, vízcsapot nyit-zár, telefonál, autót vezet, mindezt úgy, hogy közben sürgősen rohangál egyik helyről a másikra, a főzésből a mosáshoz, onnan telefonálni, stb. Az udvaron is mindig szaladgál, még soha nem homokozott, pedig már a játszótéren is sokszor mutattam neki, hogy más gyerekek milyen szépen eljátszanak a homokozóban. Az elmélyülős játékok is csak úgy kötik le, ha pár percet játszik velük, aztán szalad tovább.

Mozgásos játékai (a felnőttek utánozásán kívül): szaladgálás, locsolás (kis locsolóval, vagy slaggal) kutyával, cicával játszás, labda, fürdőkádba ki-be mászás és pancsolás (a kertben), kismotor (még csak lassan megy vele, ha rajta ül, mert nagyobb méret, mint ő), stb.

Elmélyülős játékai: lego kockák (szétszedi, 2-3 db-ot össze is rak, csoportosítja szín, vagy forma szerint, persze nem mindig sikerül :-)), nagy fa, vagy műanyag kocka (épít tornyot belőle 5-6 kocka a max.), zenélő eszközök, könyvek lapozása (és széttépése is, sajnos), most ennyi jut eszembe, de ez a ritkább foglalatossága.

2009. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!