Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leszoktatni az...

Hogy lehet leszoktatni az akaratosságról?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam nagyon akaratos lett. Ha valamit nem engedek meg neki sír. Én rontottam el valamit?
2009. júl. 17. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ne vegyél róla tudomást,hagyd sírni,menj ki a szobából,még akkor is,ha idegesít a sírása.Előbb-utóbb abbahagyja,ha rájön,hogy hisztivek nem ér el semmit.Nem csak a te babád ilyen,van aki még a földhöz is vágja magát,hogy érvényesítse az akaratát.Egy ismerősöm kisfia állandóan földhöz vágta.magát,és üvöltött,ha nem az ő akarata érvényesült,egész addig,amíg az apuka nyakon nem öntötte egy kancsó vízzel.Drasztikus módszernek tűnik,de hatásos volt.A gyerek többé nem hisztizett,vagy ha megpróbálta,elég volt ha az anyuja kezében meglátta a vizeskancsót,rögtön abbahagyta a hisztit. Türelem kell sok hozzájuk.
2009. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon fontos, hogy türelmes tudjál maradni!!!

Vagy eltereled a figyelmét (pl. én azt mondom neki gyorsan, hogy figyelj, szeretnék valamit mondani,de csak akkor tudom, ha abbahagytad a hisztit, mert különben nem hallod...), vagy adsz neki időt, hogy megnyugodjon (ez a sarokba állításos büntetés lényege tulajdonképpen, ott hisztizhet, ha megnyugodott, akkor beszélhetünk) és utána szépen, kedves hangon megbeszéled vele, hogy miért NEM teheti, amit szeretne.

Mindig indokolj, még ha nem is érti, kedves hangon. Esetleg ilyenkor ajánlhatsz alternatívát, ha már nagyobb, hogy ha viszont ma már nem hisztizik, akkor este egy szuper mesét mondasz, vagy bármi hasonló, kecsegtető dolgot.

Türelem, nem kiabálni, csak kedvesen (tudod, van az a rövid dal, hogy "számolj el tízig, majd megnyugszol"...)

2009. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a nem figyelek rá, egész jól beválik. Csak akkor nem mikor hátradobja magát. Akkor fogom elfektetem a földre és hagyom picit. 1 éves kisfiú anyukája
2009. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :-).

Az enyém simán földhöz is vágta magát ilyen idősen bárhol. Most 15 hónapos, de már egy kicsit oldódott a helyzet. Azért oldódott, mert rájött: velem nem boldogul. Teljesen hideg fejjel próbálom kezelni a hisztit, oda sem figyelek rá, csak határozottan csinálom tovább a dolgom. Ha éppen olyan kedve van, hogy földhöz vágja magát, felállítom, mintha csak elesett volna és kézen fogva viszem magammal. Közben persze határozottan rászólok, hogy "gyere velem". Az a lényeg, hogy lássa rajtad, hogy semmit nem ér el a hisztivel, mert téged nem hat meg. Hát, eltart egy ideig ez a korszak, de azért oldódik, ritkábbak lesznek a kitörések.

2009. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom örökölte töllem,igy én könnyebb helyzetben vagyok mert olyant teszek ami nekem is tetszene vagy tetszet. Tudomást szerzek róla és mondom neki nem szabad,de ha nagyon durván viselkedett esetleg toporzékolt,ugy csináltam mintha sirnék és abba is hagyta és átölelt.Sokszor a figyelmét is eltereltem mert mindig minden érdekli öket.

Ez volt 11-13 hónaposig,de aztán lehet hogy a fogai okozták,mer akkor bujt ki mind a 8 foga és azota sem. Most 16 honapos lesz és angyal ill. olyan mint egy edes baba.

2009. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!