Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a kulömbség fiu és lány...

Mi a kulömbség fiu és lány közt? Tud-e egy kislány elevenebb lenni egy kisfiunál, és tud-e egy kisfiu hisztisebb lenni egy kislánynál?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy ti hogy látjátok,mijenek a kisfiuk,és mijenek a kislányok.Ha valakinek mindkettő va

n leirná a tapasztalatát?

KÖSZÖNÖM!


2009. júl. 17. 00:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van, 3,5 éves. Rettentő eleven, képes egész nap szaladgálni anélkül hogy elfáradna. A "non-stop" kifejezés jól illik rá :-) Mindemellett iszonyatosan akaratos, szóval nem egy egyszerű gyerek.
2009. júl. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és miben látod ennek az okát?
2009. júl. 17. 01:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem unokahúgom és öcsém van. A lány 7 éves, az öccse 6. A kislány sokkal elevenebb, mint a fiú, állandóan szerepelni akar, rohangál, fára mászik, játszik az állatokkal, énekel, szóval, kb. mint egy keljfeljancsi :D Az unokaöcsém visszahúzódó, keveset beszél, de sokat mosolyog, állandóan kérdezősködik. Kimegy a dombra, hogy leguríthasson rajta egy labdát, aztán megkérdezi, hogy miért gurult el, és miért lefele. Szeret és tud is sakkozni, csak nagyon érzékeny. Ha veszít valamiben, vagy nem megy neki valami, azonnal segítséget kér, anélkül,hogy másodszorra is megpróbálná. Teljesen különböznek, de mind a ketten elég hisztisek. Egyébként szerintem a horoszkóp is számít: az u.húgom tipikus oroszlán, az unokaöcsém pedig olyan álmodozó, mint egy halak.
2009. júl. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiam is, lányom is van...


A lányom kicsi kora óta felér 7 fiúval, iszonyú sok bajunk volt vele, még most is (19 éves) elég vadóc.

Soha nem babázott, inkább plüss játékai voltak, vagy autókat kért ajándékba.

Kicsi korában nem nagyon lehetett megölelgetni, megpuszilgatni, mert nem hagyta... :[


A fiam is iszonyú eleven volt kicsi korában, a csillárra is felmászott volna, ha hagyjuk.

De ő pici korától egy odabújós, cicás természet, imádja a dédelgetést, még most is (18 éves) mindig kér, hogy öleljem meg... :]

Ő annyira nem verekedős, hogy a suliban állandóan őt kalapálta el az egész osztály, ő meg mosolyogva, vagy pityeregve tűrte, de soha nem haragudott egyik gyerekre sem emiatt. Óvodás korában mindenkihez kitárt karokkal és öleléssel közelített, na erről hamar leszoktatták az óvónénik, mert szerintük ezzel verekedésre ingerli a többieket és sajnos tényleg, sokan ütleggel köszönték meg az őszinte ölelését...

Amikor a sok verés miatt be akartuk íratni egy önvédelmi tanfolyamra, akkor sírva fakadt, hogy ő nem akar verekedni!!!


Nem hiszem, hogy rá lehetne minden gyerekre húzni, hogy ha fiú, akkor ILYEN, ha kislány, akkor OLYAN...

ÁLTALÁBAN ilyenek vagy olyanok a fiúk vagy a lányok, de nincs két egyforma gyerek!!!

2009. júl. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, a ezek a tulajdonságok annyi mindentől függnek: örökség (dns), szocializálódás, neveltetés, nem hiszem, hogy a sztereotipiák mindig megfelelnének a valóságnak! Illetve egy-egy tevékenységet (kreativitás, alkotás, zene, mozgáskoordináció, logika) más agyfélteke irányit, attól is függ, az adott embernél (nem csak gyerek), melyik agyfélteke kicsit aktivabb, azok a tevékenységek lesznek nála jellemzőbb. Férjem unokahúga mindent ki akart próbálni, mindenhonnan leesett, fáramászott, babázás szóba sem jöhetett például. Én is világ életemben "fiús" voltam, sosem volt rózsaszin szoknyám, nem hisztiztem, ilyesmi.
2009. júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én mindig is ugy gondoltam alányokkal könnyebb mint a fiukkal.De még várom a válaszokat!
2009. júl. 17. 08:16
 7/13 anonim válasza:

Öt éves a lányom. Eleven, de szófogadó, szerencsére nem hisztis. Aki ismeri, nagyon kiegyensúlyozott gyereknek tartja.

Az unokatesója ugyanilyen korú. Róla sajnos ezt nem lehet elmondani. Fiú, de szörnyen hisztis.

Mivel egy családról van szó, látjuk, hogy ki, hogyan csinálja.

A következetesség nálunk sokkal erősebb, ez a legfőbb különbség a két gyerek nevelésében. Nálunk nagyunk bevált.

2009. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy 13 hónapos kisfiam van és most várom a másodikat aki remélem szintén kisfiú lesz. Ezzel már sokmindent elárultam akkor. Az én kisfiam egy áldott jó gyerek, jó aláírom hisztizik is néha, de melyik gyerek nem. Már 4 hónapja megy, most már inkább szalad, elég nehézkes utána futnom, de úgy néz ki megérti, ha szólok, hogy erre gyere arra gyere, bár lehet később még nagyobb lesz a felfedező kedve. Majd meglátjuk. De még mindig az mondom, jóbb 2-3 fiú mint 1 lány. A nővéremnek lányai vannak és hát borzasztóak, el nem tudnám viselni amit csinálnak.
2009. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10.59.-es vagyok: ja és írta valaki a horoszkópot. Ami szerintem is igen meghatározó. A fiam rák és tényleg az a legjobb jegy a másik babám halak lesz az a második legjobb jegy szerintem:)
2009. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon meghatározó az is, hogy milyen a kisgyerek horoszkópja. Én másfél héttel szültem később, mint az a 4 ismerősöm, akikkel a terhesgondozásra egyszerre jártam. Ők nagyjából egyszerre szültek halak babákat (fiú is, lány is van). Nekem kos fiam van. A halak babák mind a 4-en csendesek, érzékenyek, kedvesek, nem sírósak, eljátszanak maguknak. A fiúk és a lányok is ilyenek. Na bezzeg az én kos fiam pici korától iszonyatosan ordítós, akaratos, vad, és egy percre sem áll meg, mindig rohan valamerre. Más kos kisgyerekeket is ismerek, ők is ilyenek, pedig lányok. :-)
2009. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!