Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban lehet már...

Mennyi idős korban lehet már egy gyereket egyedül játszani hagyni a kertben, vagy a lakásban?

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy a szülő otthon van, csak nem rohangászik egyfolytában a gyerek nyomában, hanem végzi a saját dolgát. (Például anya főz odabent, a gyerek egyedül játszik a kertben kint.)
2009. júl. 17. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
szerintem 6-7 éves kortól.
2009. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szoktatás kérdése. Én úgy gondolom, hogy már kicsi korában meg kell értenie a manónak, hogy anyának azért vannak más dolgai is. Az én manóm is eljátszik már 20 perceket maga, úgy, hogy közben én vasalok mellette, és nem igényli a konkrét baba-mama kontaktust. Belemerül a maga kis világába, ami szerintem fontos a fejlődésében. Én fontosnak tartom ezt a szintű tanulást is, mert így maga fedezi fel a körülötte levő dolgokat. Fantáziálgat a maga kis világában, amiből nem zökkentem ki. A későbbi önállóság egyik alapköve. Persze azért mindig a közelben vagyok, ha szüksége volna rám. A biztonságérzete meglegyen, hogy anya vele van egy szobába. Felnéz, nyugtázza, hogy ott vagyok vele, de játszik szépen tovább. Én már nagyon kiskorától kezdve rászoktattam erre. Míg kicsi volt és megelégedett 3 hósan azzal, hogy köré pakoltam a játékokat elnézegette akár egy órán át is őket...Szóval ez az én meglátásom, bár én még csak egy kezdő anyuka vagyok mert kisfiam még csak 1 éves, és ő az első bébim.:) Hozzáteszem, nálunk nem jellemző, hogy a szokásos szakzsargonnal éljek: "szeperációs szorongás". Bárkivel elvan, a családból. Mama, papa, nagybácsik nagynénik. Mindegy neki, hogy ki van épp körülötte. Ha nyűgös, bárkihez odamegy egy kis dajkálás kedvéért. Igaz, ha olyanja van, akkor csak én vagyok neki jó. És akkor senki sem tudja elcsábítani tőlem.:)
2009. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Márciusban töltötte az 5 évet a lányom, és a nyáriszünet kezdete óta kiengedem az udvarra egyedül is játszani. Mivel elég nagy a kertünk, ezért előtte megbeszéltük, hogy meddig mehet. Megértette és tudja, hogy a szabadsága csak addig tart amíg betartja a megbeszélteket. Már elengedem a boltba is egyedül, de mondjuk mi falun lakunk és a kapuból ellátok a boltig, ami kb 50 méterre van tőlünk.

Így nekem is jó, mert tudom végezni a saját dolgom, és neki is jó, mert nem kell egész nap bent kuksolnia a házban.

2009. júl. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is körülbelül erre a korra (5-7 év között) gondoltam legkorábbiként, mert úgy látom, még a 4 év körüli gyerekeket sem igazán lehet biztonságban tudni egyedül. Igaza van a második hozzászóló anyukának abban, hogy pici kortól kell elkezdeni a szoktatást. Viszont gyerekfüggő a dolog, hiszen vannak magukban hosszasan, elmélyülten eljátszó nyugodt gyerekek és vannak rosszcsont, eleven gyerekek, akik egy percig sem ülnek meg a fenekükön. Nekem is olyan eleven, rosszcsont fiam van, hogy csak akkor játszik el csendben egyedül, ha valami nagyon veszélyes dolgot talált ki. :-) Szóval nála szerintem ki kell várnom az 5-7 év közötti kort.

2009. júl. 17. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!