Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem szeret egyedül...

Miert nem szeret egyedül jatszani?

Figyelt kérdés
Negy eves a kisfiam. Nagyon jo gyerek, semmi gonduk vele, az oviban is minden rendben van, vannak kis baratai, es szeret is jarni. Egy gondunk viszont van, ha gondnak lehet nevezni egyaltalan. Egyszerüen nem tud a gyerek egyedül jatszani. Nem legozik, nem szinez, semmit sem csinal egyedül, folyton a fenekemben van, semmit sem tudok csinalni töle. A szobajaban nem marad egy percre sem egyedül. Ha vendegsegben vagyunk, akkoris egy percig megy el mellölem, aztan ujra ott van velem, nem enged el, az apjaval ugyanezt csinalja. Ma is egesz nap foglalkoznom kellett vele. Ott volt amikor föztem, mosok teregetek jön velem. Ez nem volna baj, ha közben kicsit egyedül is jatszana, de nem. Probaltuk mar, hogy nem foglalkoztunk vele, neztük a tevet, szandekosan nem reagaltunk, mondtuk, hogy menjen jatszani, de nem. Öt percenkent szolongat, ott ül mellettem, ha a wc - re megyek oda is jön. Ez normalis? Hogyan vegyem ra, hogy legalabb egy oracskat jatszon egyedül? Többször is eszreveszem, hogy miközben ott van velem amikor a hazimunkamat egzem, unatkozik a gyerek, megsem megy, es nem jatszik egyedül.
2010. nov. 27. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ki szeret egyedül játszani? :D Még mindig jobb mintha számítógépezne :) és igen láttam már 4 éves számítógépfüggőt.
2010. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy szamitogepezzen, ha elolvastad figyelmesen a kerdesemet, lathatod mit serelmezek. Ha celzas volt arra, hogy inerneten tettem fel egy kerdest, arra meg csak annyit tudok mondani, hogy ez az oldal ezrt van, es en csak ötleteket szeretnek, hogy hogyan vegyem ra, hogy csupa EGY ORACSKAT legalabb jatszon egyedül. Mas gyerekeknekl azt latom, hogy elvannak. Szineznek, ajzogatnak kirakoznak, legoznak, ilyenekre gondolok, nem arra, hogy egesz nap legyen meg maganak.
2010. nov. 27. 18:33
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Mert ehhez szoktattátok. Nem tanulta meg egyedül elfoglalni magát. Ne foglalkozz vele,hagyd egyedül,akkor talán játszik majd egyedül is.
2010. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem ne értsd félre nem célzás volt :D Amúgy egy négyéves gyereknek akkora az egója, hogy azt még én is megirigyelném :) Csak ő létezik senki más. Így nem csoda, hogy mindig azt szeretné ami a legjobban érdekli. Ülj le vele legózni építs valami nagy király cuccot, és mondd neki, hogy építsen jobbat, ha tud. Úgyis azt fogja mondani, hogy rendben. Ha jó nagyot építettél el lesz egy darabig :P
2010. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miilioszor megprobaltam, semmit sem erek el vele, csak azt hogy sir. A szobaajtot sem engedi becsukni.
2010. nov. 27. 18:37
 6/14 A kérdező kommentje:
Jo ötlet a legos ötlet, de sajna mar probaltuk. Olyan edes volt:-) Az apja epitett együrhajot, erre mondta a kicsi, hogy nekem ez nem tetszik apa. Mondta a parom, hogy alakitsd at olyanra ahogy tetszik. Kb egy percig volt el a gyerek, mert ahogy aza apja kijött a szobabol, azonnal kiabalt, hogy megis jobb volt ugy apa gyere csinald vissza:-) Ugylatszik a kisfiamnak megsincs eleg nagy egoja. Mondjuk az oviba is nagyon nehezen ment a beszokatas.
2010. nov. 27. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Hmmm... akkor feladom, nálam ez mindig bevált :D Nincs a közelbe másik hasonló korú gyerek?
2010. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak az oviban. Egyebkent van egy kicsi unokatestvere, szinte napi szinten tartjuk a kapcsolatot, de vele meg nem igazan tud együtt jatszani, mert ö meg csak ket eves. Eleg faraszto igy, de majdcsak kinövi. Ez van:-)
2010. nov. 27. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Kisebb korában sem játszott egyedül????
2010. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy próbáltad, hogy veled egy szobában játsszon önállóan? Az én öcsém ugyanott szokott játszani, ahol én is vagyok (mindenképpen ugyanabban a szobában). Én tanulok, programozok, olvasok vagy ilyesmi, ő meg mellettem duplózik a padlón, labinistust fejt az asztalon, ki-be pakolja a fazekakat a konyhaszekrénybe stb. Egyedül maradni utál, ha mégis külön helyen vagyunk, akkor is nyitva hagyom az ajtót, és megbeszélem vele, mielőtt kimegyek, hogy hol leszek és hogy meg fogom hallani a hangját, ha szól.
2010. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!