Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem szeret egyedül...

Miert nem szeret egyedül jatszani?

Figyelt kérdés
Negy eves a kisfiam. Nagyon jo gyerek, semmi gonduk vele, az oviban is minden rendben van, vannak kis baratai, es szeret is jarni. Egy gondunk viszont van, ha gondnak lehet nevezni egyaltalan. Egyszerüen nem tud a gyerek egyedül jatszani. Nem legozik, nem szinez, semmit sem csinal egyedül, folyton a fenekemben van, semmit sem tudok csinalni töle. A szobajaban nem marad egy percre sem egyedül. Ha vendegsegben vagyunk, akkoris egy percig megy el mellölem, aztan ujra ott van velem, nem enged el, az apjaval ugyanezt csinalja. Ma is egesz nap foglalkoznom kellett vele. Ott volt amikor föztem, mosok teregetek jön velem. Ez nem volna baj, ha közben kicsit egyedül is jatszana, de nem. Probaltuk mar, hogy nem foglalkoztunk vele, neztük a tevet, szandekosan nem reagaltunk, mondtuk, hogy menjen jatszani, de nem. Öt percenkent szolongat, ott ül mellettem, ha a wc - re megyek oda is jön. Ez normalis? Hogyan vegyem ra, hogy legalabb egy oracskat jatszon egyedül? Többször is eszreveszem, hogy miközben ott van velem amikor a hazimunkamat egzem, unatkozik a gyerek, megsem megy, es nem jatszik egyedül.
2010. nov. 27. 18:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kisebb koraban sem jatszott egyedül sajna, akkor meg inkabb foglalkozni kellett vele.


Ugy jatszik ha ott vagyok, de akkoris beszel hozzam, es beszelgetnem kell vele, mert folyton kerdezget, nyaggat masodpercenkent. Ha nem valaszolok, mert eppen nem ra figyelek, addig nyaggat, amig legalabb egy szoval meg nem nyugtatom, hogy figyelek ra. Olyan is volt, hogy mondtam, hogy mindjart jövök, csak iszom egy pohar vizet, addig rajzolj tovabb. Kimentem a konyhaba, de szinte azonnal jött utanam, hogy hol vagy anya, ne hagyjal itt.

2010. nov. 27. 19:36
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy fel valamitol a kisfiad,vagy szorong?

Az szerintem nem gond hogy egyedul nem jatszik,bar faraszto a szuloknek.De az hogy elmesz a konyhaba es mar keres is 4 evesen nekem ez furcsa.Az en fiam akkor csinalta ezt amikor a kisteso megszuletett,mindenhova kovetett,akkor volt 2,5 eves.

2010. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ekeke ***** válasza:
19%

Testvér, család, nagyszülő, barátok, szomszédok, állatok, kert..... TI nem adtok neki semmit...

Szégyen...

2010. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Nickelodeon88 válasza:

Tudom, hogy mar nem aktualis, de hatha masnak meeg segit. Ez vagy serult bizalom, vagy figyelemhiany. Ha ugy akarod lerazni, hogy azert se figyelsz ra, akkor csak rontasz a helyzeten. Ugyhogy egy ideig tegyel felre mindent, es o legyen a legfontosabb. Aztan lassan kezdheted novelni a tavolsagot, szoktatni hozza, hogy neha kimesz, DE VISSZAJOSSZ. Es ha megigered, hogy visszajossz, akkor gyere is vissza.

Ez faraszto, de most a korabbi hibanak iszod a levet. Es helyrehozni sokkal nehezebb, mint megelozni.

2017. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!