Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 37,3-nál nem kell még lázcsill...

37,3-nál nem kell még lázcsillapító?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom. Szerencsére nem beteges, de most valamit elkaphatott, mert nyűgösebb és aluszékonyabb is mint máskor. Tegnap 37,9 volt a hőmérséklete, akkor már adtam neki lázcsillapítót és hűtőfürdőt is! Most alszik!
2012. júl. 28. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennyinél nem kell lázcsillapító, viszont én úgy szoktam hogy ilyenkor csak fél adag lázcsillapítót adok neki hogy éjszaka ne menjen fel annyira ha belázasodna.
2012. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is úgy gondolom! Csak anyukám nagyon aggódik, hogy nehogy fentebb menjen a láza! Akkor 2,5 Nurofent adhatok neki?
2012. júl. 28. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan.:)
2012. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem nem lesz beteg, szerdán megyünk nyaralni.
2012. júl. 28. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
38 fokig nem kell lázcsillapító,ilyenkor ugyanis a szervezet magasabb fokozatra kapcsol,hogy hatékonyabban tudjon küzdeni az ellen,ami gyengíti.
2012. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem csillapítottam popsiban 38,5 alatt, hónaljban 38 alatt. Azért lesz lázas, mert dolgozik a szervezet, és küzdi le a bacikat.


Én nézném a helyedben inkább sűrűn, ha alszik, akkor nem kelteném fel, ha nagyon belázasodna, úgyis felébred. Ne takard be, bár ebben a hőségben akár aludhat egy szál bugyiban (pelusban) is, hogy a hőt adja le a teste.

Én ezt kórházban halottam, mikor a fiam 1 évesen kórházba került kruppal, és belázasodott. Azóta én is így csinálom, hogy ha hőemelkedés, láz, akkor minél több testrésze legyen szabadon (amnenyire az időjárás engedi)

Hűtőfürdőt én csak nagyon magas láznál szoktam, ha nem adhatok neki újra nurofent.


De a nurofen fájdalomcsillapító is, mi pl. nem is csak lázra kapjuk, most napi 3-szor kellett adnom a fimnak, mert tele volt hólyaggal a szája (herpangina vírusa volt).


Jobbulást!

2012. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Én sem akarnám csökkenteni 38 alatt, csak anyum nagyon aggódós, most náluk vagyunk!

Már hónaljban mérem. De szerencsére mára már jól van, nincs láza, se hőemelkedése. Azért adtam neki este egy fél nurofent, megnyugtatásként! Takaró nélkül aludt, nem tűri meg magán egyébként sem ebben a melegben!

2012. júl. 29. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!