Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adjátok a gyümölcsöket,...

Hogy adjátok a gyümölcsöket, zöldségeket a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Milyen gyümiket és zöldségeket adtok magyar vagy külföldi?

A zöldségeket mindig megpároljátok?


2012. júl. 26. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!Én ezzel nem foglalkozom,hogy magyar vagy külföldi.

az én lányom 13 hónapos,csak felkockázom neki a gyümölcsöt,és úgy szépen meg tudja enni.Én mindig főzni szoktam neki a zöldségeket(kisebb korába).most már teljesen a mi ételeinkhez van szokva.

2012. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tavasszal 2 fajta epret ettem:

Hipermarketben vásárolt: 6-8 cm, sötétbordó, ízetlen szar

Piacon: 3-4 cm és mézédes


A gyereknek sem veszek külföldi vackot, persze télen muszáj, mert nincs hazai.


A zöldséget megpárolom, mert így puhább és a vitaminok nagy része is benne marad. Nyersen még egy sárgarépa túl kemény volna, de párolva puhán finom és könnyen ehető.


Én már kiskorától kezdve adok neki mindenféle zöldséget, hogy később ne legyen válogatós.

2012. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a paprikát eszi meg nyersen.

Semmi gyümölcsöt, vagy zöldséget, csak a paprika felkockázva, de az lehet sárga Tv paprika, vagy Kaliforniai piros sárga vagy zöld.

Na meg a főtt kukoricát imádja!


Brokkoli pürét, rakott kelt, zöldség levest, Borsó, zöldbab levest, tejfölös karfiolt nokedlivel, cukkini tócsni meg hasonló zöldséges ételeket készítek.


Ínye nyáron piacon vásárolok, vagy ami a kertben terem azt esszük, de télen bolti, külföldi zöldséget, vagy mirelitet veszek.

2012. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

gyümi feldarabolva, vagy ahogy jön,már szépen eszik, 21 hónapos.

Zöldséget általában ételbe, vagy párolva köretként.Reggelihez vacsihoz nagyon szereti az ubit,parit,paprikát.Mikor főzök adok neki nyersen krumplit, répát,karalábét,nagyon szívesen eszi.

Igyekszem magyart venni mindenből.

2012. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amióta megszületett a kislányom odafigyelek, hogy magyart vegyek. A zöldségeket főzöm, paradicsomot, paprikát eszi nyersen és persze a gyümölcsöket. Szinte minden gyümölcsöt szeret, görögdinnye a kedvenc most éppen
2012. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig keresem a magyar gyümölcsöt/zöldséget. Külföldit csak akkor veszek, ha nem találok hazait.

Illetve itthon a kertben is megterem jópár dolog, így elsősorban azokat kapja.

A gyümölcsöket ált. kis kockákra vágom, és villával eszi. Persze nem mindig, mert van, amit kézzel (eper, szeder...)

Zöldséget nyersen nem fogyaszt, így levesből szedem ki.

2012. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!