Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti gyerköcötök is sír hajmosás...

Ti gyerköcötök is sír hajmosás közben?

Figyelt kérdés
3.5 éves, nagyon vigyázunk,hogy ne menjen a szemébe a víz meg anincs több könnycsepp sampon se. Mégis sír. Hogy tudnám rávenni hogy a hajmosás nem is olyan rémes?

2012. júl. 22. 19:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)! Az úszószeműveg megér egy próbát :D.
2012. júl. 23. 06:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, érdekes amit írtok, a lányom sosem sírt, vagyis talán 1-2x a 4 év során, amikor a szemébe ment a sampon. Jól hátra kell hajtania a fejét és úgy locsolom egy flakonnal, az apja befogja a fülét, hogy abba se menjen a víz. De az úszószemüveg is jó megoldásnak tűnik. 4 éves kislány anyukája.
2012. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hónapos korától babúszásra járt, imádja a vizet, örökké víz alatt van, ha medencében vagyunk. Ehhez képest hajmosáskor kb 5 éves koráig alkudozás volt (majd inkább holnap), volt többször is, hogy végig ordította az egészet. Nála is az úszószemüveg vált be, csak az a baj, hogy a hosszú haját kicsit macerás volt úgy megmosni, hogy közben rajta volt a szemüveg.

Mai napig nem viseli el, ha egy ici-pici víz is a szemébe megy, de már 6 éves nagylány, így tudja, hogy tartsa a fejét, hogy ne menjen az arcára a víz. :))

2012. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem sír üvölt remélem majd kinövi(érdekes ha tóba fürdik s vizes lesz a haja nem érdekli)

2 éves

2012. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én emlékszem rá, hogy még 10 éves koromba is üvöltöttem. Bár az már csak megszokás volt:D Én akkor hagytam abba a hisztit, amikor megtanultam egyedül hajat mosni. Magamnak már nem volt kedvem bömbölni:DDD
2012. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Most lesz három éves, és sokáig ő is üvöltött hajmosásnál. Többször, többféleképpen is kérdeztem tőle, miért teszi. Ahogy nőtt, egyre jobban meg tudta fogalmazni azt a két dolgot, ami zavarta. Szavaiból azt vettem ki, hogy egyrészt a fürdővizet a fejével melegebbnek érezte, mint a testével. Másrészt a szemébe csurgó víz zavarta.

Emiatt ha hajmosás is van, akkor játszás nélküli gyors fürdés van nálunk és 35 fok helyett, hűvösebb 33 fokos vizet készítek. Másrészt nem ülve öblítem le a habot a hajáról, hanem az egyik karommal a vállánál-tarkójánál fogva kvázi hanyattfektetem és kérem, hogy a kis kezével az orromba kapaszkodjon. Már nem sír hajmosás közben, néha a "kapaszkodj gyorsan az orromba" felszólításra még el is mosolyodik, de változatlanul nem kedveli a hajmosást. A tiltakozás és a sírás azonban teljesen elmaradt.

2012. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!