Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyermekesek! Vágyik a...

Egy gyermekesek! Vágyik a gyerkőcötök kistestvérre?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idős? Gondolkodunk hogy jó lenne még egy gyerkőc, de sok apróság miatt aggodalmaskodom. Nem tudom hogy mennyit ártok vagy épp használok azzal az első gyerkőcnek ha lesz vagy éppen nem...
2012. júl. 21. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi már túl vagyunk ezen, úgyhogy tapasztalatból írok:

Vágyott rá a kisfiam, talán úgy 2-3 éves kora óta mondogatta. Több időt hagytunk a két gyerek közt, 5 évet, hogy könnyebben viselje a változásokat és azt, ha nem épp őt etetem. Most 6 éves a nagy és 1 a kicsi. Szerintem a kistestvér érkezése mindenképp megrázó marad nekik. (Én is első gyerek vagyok és tudom). DE azzal, ha nem született volna testvére biztosan többet veszít.

Egyébként nem adná oda senkinek sem a picit. Csak néha szeretné "lerázni" apának, hogy ne csüngjön folyton a nyakunkon.

2012. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen,vágyik kistesóra! Jövő hónapban lesz 3 éves a fiam és egy pár hónapja mondta először hogy "kell neki a pocakomba egy baba,aki az ő testvére lesz".Azt még nem tudom lesz e tesó,nálunk is több mindentől függ de egy két év megválasztja, azon túl már nem is szeretnék babát különböző okok miatt!
2012. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kislányom bölcsis, és mivel több csoporttársának is született kistestvére, ezért többször megkérdezte már, hogy neki ki a testvére, és mondta is, hogy szeretne, mert akkor játszana vele. Mi is várakozó állásponton vagyunk egyelőre. Ha lesz is, csak 1-2 év múlva.
2012. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. 2 éves kora körül kezdte (a bölcsit is, és ott volt akinek kistestvére született)

Nem lesz testvér, orvosi okok miatt. Miattam....

2012. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!